Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

Dachowanie renault clio w Kamieniu. Kierowca uciekał przed policją

Dodano: 02.09.2024 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. 40-letni mężczyzna kierujący samochodem marki renault clio, w trakcie ucieczki przed policjantami, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. 40-latek trafił do szpitala. Z popełnione wykroczenia, uzbierał łącznie 239 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło wczoraj. Policjanci pełniący patrol na drogach powiatu rzeszowskiego, zmierzyli prędkości renault clio, który w Trzebownisku, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał o wiele szybciej. W Nowej Wsi, gdzie również obowiązuje „50”, kierujący clio jechał z prędkością ponad 90 km/h.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego do kontroli. Mężczyzna nie reagował jednak na żadne sygnały wysyłane przez policjantów i zaczął uciekać. Jak informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie, podczas pościgu kierujący renault „uniemożliwiał mundurowym wyprzedzenie go poprzez blokowanie lewego pasa ruchu”. Mężczyzna jechał drogą ekspresową S19 w kierunku Sokołowa Małopolskiego.

W Nienadówce, policyjny radiowóz zrównał się z renaultem. Pomimo sygnałów od funkcjonariuszy, 40-letni kierowca clio kontynuował ucieczkę. Do pościgu przyłączył się partol z komisariatu w Sokołowie Małopolskim. W Kamieniu, podczas kolejnej próby wyprzedzenia radiowozu, kierujący renaultem zjechał na pobocze, stracił panowanie nad pojazdem i dachował.

Reklama

- Policjanci natychmiast przystąpili do udzielenia kierującemu pierwszej pomocy przedmedycznej – informuje KMP w Rzeszowie. Do udzielania pomocy poszkodowanemu przyłączył się również przypadkowy kierowca, który okazał się być lekarzem.

Z powodu obrażeń jakich doznał 40-letni mieszkaniec powiatu świętokrzyskiego, mężczyzna został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.

Funkcjonariusze będą ustalać, dlaczego mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Za niezatrzymanie się do kontroli, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat. 40-latek poniesie również konsekwencje za licznie popełnione wykroczenia, za które łącznie uzbierał 239 punktów karnych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Naukowcy z UR stworzyli innowacyjne żelki prozdrowotne

RZESZÓW. Naukowcy z Wydziału Technologiczno-Przyrodniczego Uniwersytetu Rzeszowskiego uzyskali patent na innowacyjny produkt w postaci żelek o właściwościach prozdrowotnych.

Rzeszów

Ruszyły loty z Rzeszowa do Maroka

RZESZÓW/JASIONKA. W piątek spod rzeszowskiego lotniska, z kompletem pasażerów, wystartował pierwszy samolot do popularnego kurortu w południowym Maroku, Agadiru.

Rzeszów

Rzeszów z coraz większą ofertą nowych mieszkań. Które inwestycje najbardziej zainteresowały kupujących?

RZESZÓW. Mimo rosnących cen mieszkań w Rzeszowie i wyzwań związanych z kredytami, dziś to kupujący jest na wygranej pozycji – oferta nowych lokali dostępnych w sprzedaży w ciągu ostatniego roku wzrosła o...

Rzeszów

10 maja rusza sezon fontanny multimedialnej. Znamy harmonogram pokazów specjalnych

RZESZÓW. 10 maja 2025 r. odbędzie się inauguracja nowego sezonu rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Zaprezentowany zostanie wtedy najnowszy pokaz, przygotowany w ubiegłym roku z okazji 670-lecia Rzeszowa.

Rzeszów

Game Over Cycles otwiera nowy sezon. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji

RZESZÓW. Producent motocykli typu custom, firma Game Over Cycles już w najbliższy weekend rozpoczyna nowy sezon. Z tej okazji przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie odbędą się dni otwarte salonów Harley-Davidson oraz...

Rzeszów

8 firm zainteresowanych budową drogi od ul. Warszawskiej do strefy „Dworzysko”

RZESZÓW. Kolejny krok w kierunku realizacji potężnej inwestycji drogowej w północnej części Rzeszowa. Otwarto koperty w przetargu na wybór wykonawcy drogi od ul. Warszawskiej do terenów inwestycyjnych strefy „Dworzysko”.

Rzeszów

Wielka feta na Rynku z Mistrzyniami Polski KS DevelopRes Rzeszów

RZESZÓW. Radość, złote konfetti, przejazd siatkarek po mieście specjalnym, odkrytym autobusem – tak w skrócie będzie wyglądać wielkie świętowanie pierwszego mistrzostwa Polski zdobytego przez drużynę KS DevelopRes Rzeszów.

Reklama