Rzeszów - Niedziela, 20.07.2025
Reklama

Darmowa komunikacja miejska w dniu wyborów

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Rzeszowscy radni przyjęli uchwałę o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej października, tj. w dniu wyborów parlamentarnych.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek skierował do radnych projekt uchwały dotyczący wprowadzenia w dniu 15 października bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej. Ma to na celu zwiększenie frekwencji i zachęcenie mieszkańców do udziału w wyborach.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni przyjęli tę uchwałę jednomyślnie.

Darmowe przejazdy będą obowiązywały w całej komunikacji publicznej organizowanej przez miasto Rzeszów.

„Zwolnienie z opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w dniu 15 października br. ma na celu pomoc osobom posiadającym czynne prawa wyborcze w realizacji swoich uprawnień do oddania głosu na wybranych kandydatów/kandydatki poprzez dotarcie komunikacją miejską do lokali wyborczych bez ponoszenia opłat za przejazd komunikacją miejską oraz zwiększenie frekwencji wyborczej, która jest fundamentalnym elementem funkcjonowania demokracji” - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obowiązkowe szczepienie jednym z kryteriów rekrutacji do żłobków i przedszkoli w Rzeszowie?

RZESZÓW. Zgodnie z opublikowanym raportem GUS-u – w 2018 r. w miejskich placówkach ochrony zdrowia karty uodpornienia posiadało 98,3% dzieci w trzecim roku życia.

Rzeszów

Nowa metoda podpisywania dokumentów w ZUS-ie

RZESZÓW, PODKARPACIE. ZUS udostępnił na Platformie Usług Elektronicznych nową metodę podpisywania dokumentów jakim jest podpis osobisty.

Rzeszów

Bójka pseudokibiców przy Millenium Hall

RZESZÓW. Policji nie udało się nikogo zatrzymać.

Rzeszów

Zarząd województwa odpowiada władzom miasta ws. parkingu przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Sprawa najpewniej znajdzie swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego trenera

RZESZÓW. Trener Zanini pracę w rzeszowskim klubie rozpocznie we wtorek.

Rzeszów

Rusza sprzedaż biletów semestralnych dla studentów

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna sprzedaż biletów semestralnych dla studentów.

Rzeszów

Asseco Resovia kolejny raz zawiodła. Trwa „marsz” w dół tabeli

RZESZÓW. Tym razem rzeszowianie ulegli w trzech szybkich setach Cerrad Enei Czarnym w Radomiu.

Rzeszów

Wczoraj w Rzeszowie policjanci eskortowali rodzącą kobietę

RZESZÓW. Nietypowo zakończyło się zatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej wczoraj w Rzeszowie na ul. Krakowskiej.

Reklama