Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

Darmowa komunikacja miejska w dniu wyborów

Dodano: 26.09.2023 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Rzeszowscy radni przyjęli uchwałę o wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji miejskiej października, tj. w dniu wyborów parlamentarnych.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek skierował do radnych projekt uchwały dotyczący wprowadzenia w dniu 15 października bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej. Ma to na celu zwiększenie frekwencji i zachęcenie mieszkańców do udziału w wyborach.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni przyjęli tę uchwałę jednomyślnie.

Darmowe przejazdy będą obowiązywały w całej komunikacji publicznej organizowanej przez miasto Rzeszów.

„Zwolnienie z opłat za przejazdy środkami komunikacji miejskiej w dniu 15 października br. ma na celu pomoc osobom posiadającym czynne prawa wyborcze w realizacji swoich uprawnień do oddania głosu na wybranych kandydatów/kandydatki poprzez dotarcie komunikacją miejską do lokali wyborczych bez ponoszenia opłat za przejazd komunikacją miejską oraz zwiększenie frekwencji wyborczej, która jest fundamentalnym elementem funkcjonowania demokracji” - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Powstała Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej. Uruchomią specjalną linie autobusową w Noc Muzeów

RZESZÓW. Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej znajdzie się przy ul. Miłocińskiej 75.

Rzeszów

MPWiK zakończyło budowę nowej suszarni mechanicznej [FOTO]

RZESZÓW. Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Nowy trener i rozgrywający w Asseco Resovii Rzeszów. Zaplanowano spotkanie z kibicami

RZESZÓW. 9 maja nowy rozgrywający i szkoleniowiec spotkają się z kibicami w Browarze Manufaktura Rzeszów.

Rzeszów

Przetarg na remont parku przy ul. Dąbrowskiego do powtórki. Wycofał się wykonawca

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę, ten jednak wycofał się z realizacji bez podania przyczyny.

Rzeszów

Alarmy bombowe w rzeszowskich szkołach. Większość dyrektorów uznała maile za fake newsy

RZESZÓW. W pięciu przypadkach dyrektorzy zdecydowali się na przeszukanie pomieszczeń.

Rzeszów

Spektakl z „Siemaszki” wśród finałowej dwunastki ogólnopolskiego konkursu

RZESZÓW. Spektakl „Lwów nie oddamy” zakwalifikował się do ścisłego finału Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Rzeszów

Zbiórka dla bezdomnych zwierzaków ze Schroniska Kundelek

RZESZÓW. Trwa akcja „Otwórzmy nasze serca”. Potrwa do 25 maja.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej z koncepcją projektu dzwonnicy przy Placu Farnym [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Obecnie Dzwon Niepodległości znajduje się na Placu Farnym.

Reklama