Rzeszów - Sobota, 18.07.2026
Reklama

Dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w Rzeszowie. W wodzie będzie więcej chloru

Dodano: 16.07.2026 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rzeszowie poinformowało o okresowej dezynfekcji i płukaniu sieci wodociągowej miasta oraz przyległych miejscowości. Akcje zaplanowano na najbliższą niedzielę.

Prace związane są z nagłą, awaryjną sytuacją przy modernizacji zbiorników wody czystej na Zakładzie Uzdatniania Wody w Rzeszowie. W wodzie może być wyczuwalna większa ilość chloru niż zwykle.

Zgodnie z komunikatem MPWiK dezynfekcja i płukanie sieci zostaną przeprowadzone w niedzielę 19 lipca 2026 r. w godz. od 5:00 do 23:00. Obejmą sieć wodociągową Rzeszowa oraz sąsiednich miejscowości korzystających z wody miejskiej wraz z przyłączami.

Jest to rutynowa procedura, która nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców. Nadmiar chloru może jednak utrzymywać się w wodzie jeszcze przez kilka dni po dezynfekcji. Aby go usunąć, przedsiębiorstwo zaleca odstanie wody lub jej przegotowanie przed spożyciem.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rada Miasta i mieszkańcy Nowego Jorku docenili prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc otrzymał dyplom uznania od członka Rady Miasta Nowego Jorku.

Rzeszów

Za nami pokazy na 100-lecie Aeroklubu Polskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Tysiące miłośników lotnictwa miało okazję oglądać podniebne akrobację na 100-lecie Aeroklubu Polskiego.

Rzeszów

32-latka z Rzeszowa z papierosami bez akcyzy. W trakcie przeszukania jej domu znaleziono także marihuanę

RZESZÓW. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wynosi łącznie ok. 50 tys. zł.

Rzeszów

Darmowe bilety dla dzieci i młodzieży. Co zrobić, aby przedłużyć ulgę?

RZESZÓW. Aby starać się ponownie o prawo do ulgi należy przedstawić te same dokumenty co w poprzednim roku.

Rzeszów

Zamknięcie przejazdu pod wiaduktem na ul. Batorego. Informacje dla kierowców i pieszych

RZESZÓW. W poniedziałek, od godz. 10.00 rozpocznie się rozbiórka wiaduktu przy ul. Batorego w Rzeszowie.

Reklama