Rzeszów - Poniedziałek, 01.12.2025
Reklama

Dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w Rzeszowie

Dodano: 27.06.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o poinformowało o dezynfekcji i płukaniu sieci wodociągowej Rzeszowa i okolicznych miejscowości. W wodzie będzie więcej chloru niż zazwyczaj.

30 czerwca 2025 r. w godz. 5:00 – 23:00, MPWiK przeprowadzi okresową dezynfekcję płukanie sieci wodociągowej miasta Rzeszowa oraz sąsiednich miejscowości korzystających z wody miejskiej wraz z przyłączami.

Jest to rutynowa procedura, która nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców. W wodzie może być jednak wyczuwalna większa ilość chloru, dlatego MPWiK zaleca przegotowanie lub odstawienie na jakić czas wody przed spożyciem. Zapach chloru może utrzymywać się do kilku dni po dezynfekcji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Regionalne produkty prosto od producentów. W sobotę Podkarpacki Bazarek w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 100 wystawców z Podkarpacia wystawi swoje produkty podczas najbliższego Podkarpackiego Bazarku, który odbędzie się w sobotę, 20 września w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszowska Plaza obchodzi 20-lecie. Z okazji urodzin przygotowano moc atrakcji

RZESZÓW. 20 września 2025 r. Centrum Handlowe Plaza Rzeszów obchodzi swoje 20. urodziny. Z tej okazji porzygotowano liczne atrakcje dla klientów, w tym wyste[y artystyczne i konkursy.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności [PROGRAM]

RZESZÓW. Już po raz dziewiętnasty stolica Podkarpacia przyłącza się do akcji Europejskiego Tygodnia Mobilności, czyli kampanii dotyczącej zrównoważonej mobilności.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Kamieniu. 5 osób trafiło do szpitala

RZESZÓW. Najprawdopodobniej nadmierna prędkość była przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w Kamieniu. 5 osób trafiło do szpitala.

Rzeszów

W sobotę ulicami Rzeszowa przejdzie Marsz Równości. Wystąpią utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę, 13 września, ulicami Rzeszowa przejdzie „Marsz Równości ". Fragmenty niektórych ulic zostaną całkowicie zamknięte. Przemarsz zabezpieczać będą funkcjonariusze rzeszowskiej policji.

Rzeszów

Na osiedlu Mieszka I powstaje strefa relaksu. Posadzą ponad 3 tys. roślin

RZESZÓW. Już wkrótce mieszkańcy osiedla Mieszka I zyskają nowe miejsce do wypoczynku. Trwa budowa strefa relaksu. Zadanie realizowane jest w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Rekordowy sierpień na lotnisku w Jasionce. Ponad 155 tys. pasażerów

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zakończył kolejny miesiąc z rekordem. W sierpniu obsłużono ponad 155 tysięcy pasażerów. To wzrost o ponad 12 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Od początku...

Reklama