Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Docieplą przedszkola i szkoły w Rzeszowie

Dodano: 30.05.2022 r.

Przedszkole Publiczne Nr 23 ul. Hoffmanowej 12 / zdjęcie ze strony pp23.edupage.org
Przedszkole Publiczne Nr 23 ul. Hoffmanowej 12 / zdjęcie ze strony pp23.edupage.org
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację sześciu budynków przedszkoli i szkół w Rzeszowie. Poza ociepleniem ścian zaplanowano tu także inne roboty budowlane.

Dla budynku Przedszkola Publicznego nr 11 przy ul. Mazurskiej to dodatkowo zagospodarowanie terenu, wymiana instalacji odgromowej oraz opraw oświetleniowych wewnątrz obiektu. W Przedszkolu Publicznym nr 17 przy ul. Witkacego wykonawca prac wymieni stolarkę, ogrodzenie, przebuduje podjazd i klatkę schodową, dostosuje sale i ubikacje do potrzeb osób niepełnosprawnych.  W przedszkolu nr 23 na ul. Hoffmanowej zostanie także zamontowana nowa instalacja centralnego ogrzewania. Roboty w podobnym zakresie planowane są ponadto w Przedszkolu Publicznym nr 36 przy ul. Brydaka.
Dla szkół zaplanowano dwa zadania. Pierwszym będzie remont sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 16 na ul. Bohaterów. Poza termomodernizacją budynku tutaj wykonawca zamontuje wentylację z odzyskiem ciepła oraz zmodernizuje instalację elektryczną i odgromową.
Reklama
Dla budynku internatu Zespołu Szkół Gospodarczych przy ul. Naruszewicza poza termomodernizacją zlecone będzie zagospodarowanie terenu przy obiekcie, wykonanie nowej instalacji odgromowej, wymiana stolarki oraz porządkowanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Prace rozpoczną się w tym roku i potrwają maksymalnie 15 miesięcy. Dzięki termomodernizacji budynków zmniejszy się zużycie ciepła, co pozwoli ograniczyć rachunki za ogrzewanie, a także zadbać  o środowisko naturalne. Termomodernizacja będzie dofinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ciało 57-latka na klatce w bloku przy ul. Krakowskiej

RZESZÓW. W jednym z bloków przy ul. Krakowskiej znaleziono ciało 57-letniego mieszkańca Rzeszowa. Lekarz stwierdził jego zgon. Policjanci zatrzymali 36-letniego syna zmarłego.

Rzeszów

Nowe połącznie z Jasionki. Od listopada polecimy do Holandii

RZESZÓW. Nowy przewoźnik, Wizz Air wchodzi do Jasionki uruchomiając już tej jesieni połączenia z Rzeszowa do Eindhoven. Pierwsze loty już w listopadzie.

Rzeszów

"Żądamy zakończenia plandemii!". W sobotę manifestacja koronsceptyków w Rzeszowie

RZESZÓW. W sobotę w Rzeszowie odbędzie się manifestacja pod hasłem „Obrony Wolności w Polsce.”.

Rzeszów

Nowe Miasto: 24-latek groził nożem przechodniom i żądał pieniędzy

RZESZÓW. Nożownika obezwładnił kurier - który również został przesz niego zaatakowany - i przekazał go Policji.

Rzeszów

WSIiZ zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Pond 6000 studentów rozpoczęło naukę na studiach I i II stopnia oraz na studiach dyplomowych w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej. 6 osób zakażonych

RZESZÓW. U 6 osób z Katedry Rzeszowskiej potwierdzono obecność koronawirusa. Chodzi o 3 księży i 3 siostry zakonne.

Rzeszów

Rzeszów ma coraz więcej mieszkańców

RZESZÓW. Wg najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie, stolica innowacji stale zwiększa liczbę mieszkańców. Z kolei w województwie podkarpackim liczba ludności zmalała.

Rzeszów

Nowy rozkład jazdy linii nr "8"

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 9 października 2020 r. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy linii nr „8” obowiązujący w dzień powszedni.  

Reklama