Rzeszów - Niedziela, 21.09.2025
Reklama

Docieplą przedszkola i szkoły w Rzeszowie

Dodano: 30.05.2022 r.

Przedszkole Publiczne Nr 23 ul. Hoffmanowej 12 / zdjęcie ze strony pp23.edupage.org
Przedszkole Publiczne Nr 23 ul. Hoffmanowej 12 / zdjęcie ze strony pp23.edupage.org
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację sześciu budynków przedszkoli i szkół w Rzeszowie. Poza ociepleniem ścian zaplanowano tu także inne roboty budowlane.

Dla budynku Przedszkola Publicznego nr 11 przy ul. Mazurskiej to dodatkowo zagospodarowanie terenu, wymiana instalacji odgromowej oraz opraw oświetleniowych wewnątrz obiektu. W Przedszkolu Publicznym nr 17 przy ul. Witkacego wykonawca prac wymieni stolarkę, ogrodzenie, przebuduje podjazd i klatkę schodową, dostosuje sale i ubikacje do potrzeb osób niepełnosprawnych.  W przedszkolu nr 23 na ul. Hoffmanowej zostanie także zamontowana nowa instalacja centralnego ogrzewania. Roboty w podobnym zakresie planowane są ponadto w Przedszkolu Publicznym nr 36 przy ul. Brydaka.
Dla szkół zaplanowano dwa zadania. Pierwszym będzie remont sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 16 na ul. Bohaterów. Poza termomodernizacją budynku tutaj wykonawca zamontuje wentylację z odzyskiem ciepła oraz zmodernizuje instalację elektryczną i odgromową.
Reklama
Dla budynku internatu Zespołu Szkół Gospodarczych przy ul. Naruszewicza poza termomodernizacją zlecone będzie zagospodarowanie terenu przy obiekcie, wykonanie nowej instalacji odgromowej, wymiana stolarki oraz porządkowanie kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Prace rozpoczną się w tym roku i potrwają maksymalnie 15 miesięcy. Dzięki termomodernizacji budynków zmniejszy się zużycie ciepła, co pozwoli ograniczyć rachunki za ogrzewanie, a także zadbać  o środowisko naturalne. Termomodernizacja będzie dofinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa siedziba Sądu Okręgowego przy ul. Borowej?

RZESZÓW. Radni miasta sceptycznie podeszli do tego tematu.

Rzeszów

Ratusz zwiększa środki finansowe przeznaczone na organizację Dni Osiedli

RZESZÓW. Docelowo kwota 9 tys. zł zostanie zwiększona do 12 tys. zł.

Rzeszów

Wybory rektorów na rzeszowskich uczelniach. 12 kandydatów na Politechnice i tylko jeden na Uniwersytecie

RZESZÓW. kto zostanie rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego i Politechniki Rzeszowskiej?

Rzeszów

Zderzenie trzech aut na al. Powstańców Warszawy. Jedna osoba trafiła do szpitala

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 17 na al. Powstańców Warszawy, na wysokości kina Helios i stacji paliw Valdi.

Rzeszów

Dwie nowe podstrefy i wyższe opłaty za parkowanie w Rzeszowie

RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta radni zadecydują o wprowadzeniu dwóch nowych stref płatnego parkowania oraz o powiększeniu obowiązujących opłat za postój w danej strefie.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli pierwszy w Polsce motoszybowiec zasilany wodorem

RZESZÓW. Zakończyły się prace realizowane w ramach projektu motoszybowca AOS H2. 

Rzeszów

Rozbój w Rzeszowie. Dwójka mężczyzn pobiło i okradło 27-latka

RZESZÓW. Na ul. Wierzynka w Rzeszowie zaatakowali oni 27-latka, przewrócili go, pobili i ukradli jego telefon komórkowy.

Rzeszów

Mistrzowie Polski ogrywają siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3.

Reklama