Rzeszów - Niedziela, 17.08.2025
Reklama

Dodatkowe kursy autobusów na Rzeszowskie Juwenalia

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. W związku ze zbliżającymi się Rzeszowskimi Juwenaliami, ZTM uruchomi dodatkowe kursy autobusów miejskich.

Już w najbliższy weekend (w piątek i sobotę, 9 i 10 maja) na terenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się wielkie studenckie święto - 30. edycja Rzeszowskich Juwenaliów. Wydarzenie otworzy tradycyjnie impreza na rzeszowskim Rynku, skąd wyruszy barwny korowód, który przejdzie na miejsce imprezy. Tam na uczestników czekają liczne koncerty, festiwalowa atmosfera oraz masa innych atrakcji. Koncerty odbędą się na trzech scenach. Wśród tegorocznych wykonawców są m.in. Lady Pank, Kortez, Kult, Happysad, Sobel, Kękę, Bracia Pidżama Porno czy Szpaku.

W związku z okrągłym jubileuszem imprezy, organizatorzy zapowiadają również sporo niespodzianek.

Z okazji Rzeszowskich Juwenaliów, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie uruchomi dodatkowe kursy pięciu linii autobusowych: 0A, 0B, N1, N2 i N3.

Reklama

W godz. 16.00 – 4.00 linie 0A i 0B kursować będą co 15 minut; w godz. 20.00 – 4.00 linie N1, N2, N3 (nocne) kursować będą co ok. 30 minut. Jak informuje ZTM, „kursy linii 0A i 0B zostały zsynchronizowane na wspólnych ciągach z kursami linii N1”. 

Na kursach dodatkowych obowiązywać będą ceny biletów jak dla pozostałych kursów linii miejskich. Ważność zachowują wszystkie bilety okresowe jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Do Rzeszowa zawitał pomnik Jana III Sobieskiego

RZESZÓW. "Wędrujący" monument stoi w Parku Jedności Polonii z Macierzą i pozostanie tam do drugiej połowy lipca.

Rzeszów

Rzeszów w gronie 100 europejskich miast neutralnych dla klimatu i inteligentnych

RZESZÓW. W ramach projektu miasto otrzyma wsparcie finansowane na działania ekologiczne.

Rzeszów

Przy al. Sikorskiego powstaje kolejny ogród kieszonkowy

RZESZÓW. Posadzono już 62 drzewa, wykonawca utwardza teren, trwają także prace przy kształtowaniu tzw. suchej rzeki. Ogród ma być gotowy latem tego roku.

Rzeszów

W czwartek utrudnienia w ruchu w związku z koncertem "Jednego Serca, Jednego Ducha"

RZESZÓW. Od godzin popołudniowych do północy w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia i Broniewskiego mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Trwa budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1. Prace idą zgodnie z harmonogramem

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy do połowy 2023 roku. Koszt inwestycji to ponad 15,2 mln zł.

Rzeszów

Pędził motocyklem przez ul. Sikorskiego z prędkością ponad 170 km/h

RZESZÓW. W sobotę, funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki zatrzymali dwóch motocyklistów, którzy rażąco przekroczyli dopuszczalną prędkości. Jeden z nich miał 174 km/h na liczniku.

Rzeszów

Trwa modernizacja kolejnych przystanków autobusowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wymienionych zostanie 55 kolejnych wiat przystankowych. 

Reklama