Rzeszów - Poniedziałek, 29.12.2025
Reklama

Dodatkowe połączenie z Jasionki do stolicy Włoch

Dodano: 02.11.2024 r. / Redakcja

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Od 29 października samoloty Wizz Air latają trzy razy w tygodniu z podrzeszowskiej Jasionki do Rzymu.

Rejsy z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka odbywają się we wtorki o godzinie 10.10, czwartki o 15.05 i soboty o 21.55, natomiast z lotniska w Rzymie - we wtorki o 7.25, czwartki o 12.20 oraz soboty o 19.10.

– Cieszy nas decyzja węgierskiego przewoźnika o uruchomieniu dodatkowej rotacji na tym popularnym kierunku. W rezultacie daje to naszym pasażerom większe możliwości w planowaniu pobytu w stolicy Włoch. Z pewnością jest to też pozytywna informacja dla wszystkich pielgrzymów, zamierzających udać się do Rzymu oraz Watykanu i uczestniczyć w zbliżających się obchodach Roku Jubileuszowego, który w życiu kościoła katolickiego jest od wieków wielkim wydarzeniem o znaczeniu duchowym i społecznym – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Rok jubileuszowy, zwany również Rokiem Świętym, obchodzony jest przez kościół katolicki co 25 lat i ma szczególne znaczenie religijne. Jubileusz zainauguruje uroczyste otwarcie Drzwi Świętych w bazylice watykańskiej 24 grudnia 2024 r., a ich zamknięcie odbędzie się 6 stycznia 2026 roku. Podczas Roku Jubileuszowego organizowane są specjalne nabożeństwa, audiencje i uroczystości, które przyciągają miliony wiernych.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

InternetBeta 2023. Kultowa konferencja już po raz 15. w Kielnarowej

RZESZÓW. Na scenie pojawi się ponad 80 prelegentów i prelegentek.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Od najbliższej soboty, 9 września 2023 r. na przebudowywanym odcinku ul. Warszawskiej obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Rozpoczną się prace na drugiej stronie jezdni.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną nowe miejsca z ekologiczną żywnością prosto od rolników

​RZESZÓW. Na prośbę mieszkańców, władze Rzeszowa postanowiły zorganizować nowe miejsca, w których będzie można zaopatrzyć się w ekologiczną żywność pochodzącą bezpośrednio od rolników.

Rzeszów

Wiemy, kto przebuduje ul. Grunwaldzką w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycję wartą ponad 13,5 mln zł zrealizuje firma OBO Polska z Rzeszowa.

Rzeszów

Pokazy mistrzów fitness i fit kid na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W niedzielę, 3 września 2023 r. na scenie rzeszowskiego Rynku w godzinach 14:00-16:00 odbędzie się pokaz umiejętności zawodników Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” Rzeszów.

Rzeszów

Bezpieczny powrót do szkoły. Piknik edukacyjny w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Tematem przewodnim wydarzenia będzie edukacja z zakresu bezpieczeństwa i pierwszej pomocy. Relacje z imprezy będzie można usłyszeć podczas transmitowanej z placu przy Rzeszowskiej Plazie audycji Radia Biwak.

Rzeszów

"Superbohaterowie" na rolkach przejadą przez Rzeszów

RZESZÓW. W piątek, 1 września 2023 roku w Rzeszowie odbędzie się nocny przejazd na rolkach. Tematem przejazdu będą „Superbohaterowie”. Posiadacze najbardziej kreatywnych strojów zostaną nagrodzeni.

Rzeszów

ZTM wznawia sprzedaż biletów łączonych "Autobus + Autobus"

RZESZÓW. Od 30 sierpnia 2023 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wznowił sprzedaż biletów zintegrowanych (ZTM + ZG PKS) „Autobus + Autobus”.

Reklama