Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Dodatkowe prace przy remoncie jednej z najstarszych szkół w Rzeszowie

Dodano: 09.10.2025 r. / Redakcja

Remont budynku III LO w Rzeszowie - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Remont budynku III LO w Rzeszowie - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Podczas prac remontowych w budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie okazało się, że konieczne jest wykonanie dodatkowych robót. W związku z tym inwestycja zostanie zakończona później niż zakładano.

III LO wejdzie „na zupełnie inny poziom”

Umowę na modernizację obiektów przy ul. Szopena, w których mieści się także Przedszkole Publiczne nr 2, podpisano w październiku ubiegłego roku. - Musimy przenieść historyczny budynek w XXI wiek, żeby zapewnić młodzieży odpowiednie warunki kształcenia – mówił wówczas o modernizacji budynku III LO, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

Szeroki zakres modernizacji obiektu

Zadanie realizuje rzeszowska firma Bimat. Zakres inwestycji jest bardzo szeroki. Obejmuje on m.in. przebudowę i zmianę sposobu użytkowania pomieszczeń kuchni (m.in. wymiana podłóg i stolarki drzwiowej), remont klatek schodowych, przebudowę instalacji w tym. wodociągowych, kanalizacyjnych, elektrycznych, itd. remont wejść do budynku, remont części elewacji budynku oraz doposażenia przedszkola.

Reklama

Strop do wzmocnienia, dach do przebudowy – remont się przedłuży

Zgodnie z umową, remont szkoły przy ul Szopena miał się zakończyć w sierpniu br. I jak informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, te roboty „w zdecydowanej większości już się zakończyły”. Jednak w trakcie trwania prac okazało się, że zakres inwestycji należy poszerzyć.

- Stwierdzono pęknięcia stropu nad I piętrem oraz ugięcie stropodachu przewiązki budynku szkoły. Ekspertyzy wykazały, że konieczne jest wzmocnienie stropu i przebudowa stropodachu – przekazał Artur Gernand. Przedstawiciel ratusza dodał, że pozwolenia na te prace zostały już wydane, a dodatkowo roboty rozpoczęły się w tym miesiącu.

Nowy termin zakończenia całej inwestycji to kwiecień przyszłego roku.

Modernizacja budynku III LO kosztuje blisko 20 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wiedeńskie rozwiązania na ulicach Rzeszowa. Będzie nowy system sygnalizacji świetlnych

RZESZÓW. Rozwiązanie zostanie wdrożone najpóźniej w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Kiedy zniknie ogrodzenie na działce przy Kwadracie Kultury?

RZESZÓW. „W tej chwili trwa wycena tych działek i w styczniu będzie to wszystko załatwione” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą wyjechać na studia do Chin

RZESZÓW. Do 4 grudnia na Politechnice Rzeszowskiej trwa nabór chętnych na studia w Chinach. 

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Wykonawcę linii kolejowej na lotnisko poznamy w grudniu

RZESZÓW. Zdaniem wicemarszałek województwa podkarpackiego Podmiejską Koleją Aglomeracyjną pojedziemy już w 2022 roku.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła rozpoczęła negocjacje ws. odbioru odpadów. Ucierpią portfele mieszkańców?

RZESZÓW. Rozpoczynają się negocjacje podmiotów, które w 2020 roku będą mogły dostarczać odpady niesegregowane do spalarni PGE.

Rzeszów

Startuje 19. edycja Szlachetnej Paczki. Sprawdź, o której wyruszy marsz w Rzeszowie

RZESZÓW. Już w najbliższą sobotę 16 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl pojawią się historie tysięcy rodzin z całej Polski.

Rzeszów

Raport z prac na stacji Rzeszów Główny. 19 listopada uruchomią peron nr 1 [FOTO]

RZESZÓW. Zakończenie wszystkich prac, włącznie z wykonaniem tunelu, planowane jest w połowie 2021 roku.

Rzeszów

Wiemy, kto zajmie się modernizacją Podziemnej Trasy Turystycznej

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Reklama