Rzeszów - Niedziela, 29.03.2026
Reklama

Dodatkowy dzień na wywóz odpadów na rzeszowskie PSZOKi

Dodano: 20.03.2026 r. / Redakcja

PSZOK przy ul. Sikorskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl
PSZOK przy ul. Sikorskiego w Rzeszowie / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów w Rzeszowie wcześniej niż zwykle weszły w wiosenny tryb pracy. Już od 20 marca czynne są także w piątki.

Na terenie Rzeszowa znajdują się dwa PSZOKi. Pierwszy z nich zlokalizowany jest przy ul. Ciepłowniczej 11, drugi przy al. Sikorskiego 428. Do tych punktów Rzeszowianie mogą przywozić m.in. opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po farbach i lakierach, kwasy i alkalia, termometry, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, świetlówki, żarówki energooszczędne, przeterminowane leki, meble i inne odpady wielkogabarytowe, a także odpady zielone.

W okresie późnojesiennym i zimowym obydwa PSZOKi działają przez trzy dni w tygodniu – we wtorki, czwartki i w soboty. Zazwyczaj od 1 kwietnia przechodziły w wiosenny tryb pracy, co wiąże się z ich otwarciem również w piątki. Jednak w tym roku, w związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców, punkty przy ul. Ciepłowniczej i al. Sikorskiego zaczęły pracować przez cztery dni w tygodniu wcześniej niż w poprzednich latach. Od dziś czynne są także w piątki, w godzinach od 10:00 do 18:00.

Aktualne godziny otwarcia PSZOKów

Poniedziałek: ZAMKNIĘTE
Wtorek: OTWARTE w godzinach 10:00 – 18:00
Środa: ZAMKNIĘTE
Czwartek: OTWARTE w godzinach 10:00 – 18:00
Piątek: OTWARTE w godzinach 10:00 – 18:00
Sobota: OTWARTE w godzinach 09:00 – 17:00
Niedziela: ZAMKNIĘTE

Reklama

W dni wolne ustawowo od pracy, PSZOKi są nieczynne.

MPGK-Rzeszów zwraca uwagę, że do punktów należy przywozić posegregowane odpady, przygotowane w taki sposób, by czas ich rozładunku ograniczyć do minimum.

Osoba, która oddaje odpady, musi się wylegitymować dokumentem potwierdzającym adres zamieszkania na terenie miasta Rzeszowa i dowodem tożsamość.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Głosowanie rozpoczęte

RZESZÓW. 5 września rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Do głosowania dopuszczonych zostało 107 projektów.

Rzeszów

Otwarto nową szkołę i przedszkole w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie najnowocześniejszej szkoły w Rzeszowie. Powstała przy ulicy Kwiatkowskiego i będzie kształcić uczniów przedszkola oraz podstawówki.

Rzeszów

Już wkrótce na Podkarpacie trafi maszyna do drążenia tunelu na S19

RZESZÓW. Rozpoczyna się wielka operacja logistyczna związana z budową 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe - Babica.

Rzeszów

W piątek zawieszona część kursów autobusów MPK

RZESZÓW. W związku z uroczystościami pogrzebowymi śp. Prezydenta Tadeusza Ferenca , Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował o zawieszeniu w piątek, 2 września części kursów.

Rzeszów

Pogrzeb Tadeusza Ferenca. Utrudnienia w ruchu, telebimy i specjalne autobusy dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystości pogrzebowe Tadeusza Ferenca odbędą się w najbliższy piątek, 2 września 2022 r.

Rzeszów

Zielone światło dla budowy nowoczesnego punktu zbiórki odpadów

RZESZÓW. Na osiedlu Zwięczyca ma powstać trzeci w mieście Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Miasto chce wyposażyć go w ścieżkę edukacyjną oraz punkt renowacji mebli.

Rzeszów

Kopiec Konfederatów Barskich z planem zagospodarowania przestrzennego

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni jednomyślnie przyjęli projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu Kopca Konfederatów Barskich. Plan obejmuje teren o powierzchni ponad 37 ha.

Reklama