Dominika Kulaga z Rzeszowa Mistrzynią Polski w pływaniu
Dodano: 12.10.2020 r.
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Dominika Kulaga, studentka psychologii Collegium Humanum w Rzeszowie, zdobyła złoty i brązowy medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu.
Akademickie Mistrzostwa Polski w Pływaniu odbyły się w dniach 10-11.10.2020 r. w Lublinie. Rzeszowianka Dominika Kulaga reprezentująca klub uczelniany AZS Collegium Humanum w Rzeszowie w pierwszym dniu zawodów zdobyła tytuł Mistrza Polski i złoty medal na dystansie 50 m stylem grzbietowym (OPEN). W kolejnym dniu zawodów Dominika wywalczyła brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym (OPEN).
Ponadto rzeszowska zawodniczka zajęła pierwsze miejsce za najlepszy wynik spośród ponad 350 startów kobiet na tych zawodach oraz pierwsze miejsce w ww. stylach wśród zawodników uczelni niepublicznych. Startując jako jedyny zawodnik Collegium Humanum zapewniła swojej uczelni 17 miejsce w rankingu medalowym, pomimo konkurencji ponad 500 zawodników z 45 uczelni. Uzyskany czas w mistrzowskim starcie (28.54 sek.) wspaniale rokuje na przyszłość.
To nie pierwsze osiągnięcia sportowe zawodniczki z Rzeszowa. Dominika Kulaga wyczynowo trenuje pływanie, jest członkinią kadry narodowej młodzieżowców, brązową medalistką Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu 2019 i wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski.
RZESZÓW. Dwóch 20-latków okradło drogerię przy ul. Piłsudskiego. Dodatkowo podczas interwencji, jeden z nich znieważył policjantów, a w jego mieszkaniu ujawniono niewielką ilość narkotyków. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty.
RZESZÓW. Remont Podziemnej Trasy Turystycznej w Rzeszowie rozpoczął się w styczniu. W piwnicach znajdą się multimedialne ekspozycje z efektami specjalnymi, które będą m.in. opowiadać historie.
RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie przebudowy budynku A1 Uniwersytetu Rzeszowskiego. Władze uczelni zapowiadają dobudowę kolejnej kondygnacji, przebudowę auli oraz nową salę senatu
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz