Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

Dodano: 21.10.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. W sobotę wieczorem w Wysokiej Głogowskiej 28-letni kierowca volkswagena przejechał leżącego na drodze mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń 32-latek zmarł. W niedzielę na ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie po zderzeniu z kierującym volkswagenem, zginął 22-letni motocyklista.

Do pierwszego tragicznego wypadku doszło w sobotę tuż po godz. 21 w Wysokiej Głogowskiej. Jak ustalili policjanci jadący w kierunku Głogowa Małopolskiego, kierowca audi zauważył leżącego na drodze mężczyznę. Zatrzymał samochód i wtedy z drogi gruntowej wyjechał 28-letni kierowca volkswagena, który najechał na leżącego mężczyznę, a następnie odjechał z miejsca.

Za odjeżdżającym volkswagenem pojechał jadący z przeciwnego kierunku kierowca volvo. Po zatrzymaniu kierującego volkswagenem wrócili na miejsce zdarzenia. Mimo reanimacji lekarz stwierdził zgon poszkodowanego 32-letniego mężczyzny.
Reklama
Okazało się, że kierujący volkswagenem był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 1,3 promila. W związku z tym 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli niezbędne ślady. Decyzją prokuratora ciało zmarłego zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce w niedzielę na ul. Podkarpackiej w Rzeszowie około godz. 16.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący volkswagenem, 68-letni mieszkaniec Dębicy wyjeżdżając z parkingu w kierunku ul. Dąbrowskiego nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście jadącemu w kierunku Boguchwały.

W wyniku zderzenia, mimo reanimacji, śmierć na miejscu poniósł kierujący motocyklem 22-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. 68-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, policjanci wykonali oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady.
 

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranne wypadki w Błażowej i w Boguchwale. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Ekipa wypadkowa ruchu drogowego rzeszowskiej komendy interweniowała na miejscu dwóch wypadków, do których doszło dzisiaj rano na terenie powiatu Rzeszowskiego. W zdarzeniach ucierpiało dwie osoby.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie nowoczesny plac zabaw [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na zielonych terenach rekreacyjnych nad Wisłokiem powstanie nowoczesny plac zabaw, z huśtawkami, trampolinami, karuzelami, urządzeniami do wspinania się, tyrolką i parkiem linowym.

Rzeszów

Rzeszów przyznał dotacje organizacjom pozarządowym na działalność kulturalną

RZESZÓW. W piątek, w Biurze Wystaw Artystycznych odbyło się uroczyste wręczenie promes na działalność organizacji pozarządowych w trzech konkursach kulturalnych. Otrzymały je 54 NGO.

Rzeszów

161 projektów w RBO na 2026 rok. Głosowanie trwa do 4 czerwca

RZESZÓW. Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 r. Mieszkańcy mają czas na oddanie głosu do 4 czerwca.

Rzeszów

Rusza rozbudowa DW 878 na trasie Tyczyn-Dylągówka. Będą spore utrudnienia

Pod koniec maja rozpoczną się prace przygotowawcze związane z rozbudową drogi wojewódzkiej nr 878 na trasie od Tyczyna do Dylągówki. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Rzeszów

Uwaga! Ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z koniecznością aktualizacji systemów informatycznych Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w najbliższy piątek i w sobotę pasażerowie muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami dwóch osiedli

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami w ramach cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się 29 maja 2025 r.

Rzeszów

Nowe wydarzenie w Rzeszowie. Energy Fitness Fest już w ten weekend

RZESZÓW. Maraton fitness z gwiazdami, wokrshopy, targi branżowe i panel dietetyczny złożą się na organizowany po raz pierwszy w Rzeszowie Energy Fitness Fest.

Reklama