Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

Dodano: 21.10.2019 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. W sobotę wieczorem w Wysokiej Głogowskiej 28-letni kierowca volkswagena przejechał leżącego na drodze mężczyznę. W wyniku odniesionych obrażeń 32-latek zmarł. W niedzielę na ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie po zderzeniu z kierującym volkswagenem, zginął 22-letni motocyklista.

Do pierwszego tragicznego wypadku doszło w sobotę tuż po godz. 21 w Wysokiej Głogowskiej. Jak ustalili policjanci jadący w kierunku Głogowa Małopolskiego, kierowca audi zauważył leżącego na drodze mężczyznę. Zatrzymał samochód i wtedy z drogi gruntowej wyjechał 28-letni kierowca volkswagena, który najechał na leżącego mężczyznę, a następnie odjechał z miejsca.

Za odjeżdżającym volkswagenem pojechał jadący z przeciwnego kierunku kierowca volvo. Po zatrzymaniu kierującego volkswagenem wrócili na miejsce zdarzenia. Mimo reanimacji lekarz stwierdził zgon poszkodowanego 32-letniego mężczyzny.
Reklama
Okazało się, że kierujący volkswagenem był pijany. Badanie wykazało u niego ponad 1,3 promila. W związku z tym 28-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli niezbędne ślady. Decyzją prokuratora ciało zmarłego zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Kolejny tragiczny wypadek miał miejsce w niedzielę na ul. Podkarpackiej w Rzeszowie około godz. 16.30. Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący volkswagenem, 68-letni mieszkaniec Dębicy wyjeżdżając z parkingu w kierunku ul. Dąbrowskiego nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście jadącemu w kierunku Boguchwały.

W wyniku zderzenia, mimo reanimacji, śmierć na miejscu poniósł kierujący motocyklem 22-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. 68-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, policjanci wykonali oględziny miejsca i zabezpieczyli ślady.
 

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowska Majówka 2025 – 4 dni pełne wydarzeń plenerowych, muzyki i spotkań

RZESZÓW. Sporo atrakcji przygotowano dla mieszkańców i przyjezdnych na długi weekend majowy. W dniach 1 - 4 maja miasto zamieni się w tętniącą życiem przestrzeń pełną tradycji, kultury i dobrej zabawy.

Rzeszów

Ruszyły prace przy tworzeniu nowego ogrodu kieszonkowego w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Jeszcze tego lata, betonowa przestrzeń w rejonie budynku Estrady Rzeszowskiej zmieni się w zielony ogród, który ma stać się miejscem spotkań, odpoczynku i wydarzeń kulturalnych.

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w rejonie mostu Załęskiego

RZESZÓW. Od 7 kwietnia 2025 r. na skrzyżowaniu ulic Siemieńskiego i gen. S. Maczka nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia będą obowiązywać do końca maja br.

Rzeszów

Rośnie 17-piętrowy wieżowiec przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno trwa budowa 17-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Inwestorem jest firma Vispro. Mamy nowe zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Ukradli agregat prądotwórczy z budowy drogi ekspresowej S19

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież agregatu prądotwórczego, który był wykorzystywany przy rozbudowie drogi ekspresowej S-19 Sokołów Małopolski - Rzeszów. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat...

Rzeszów

Nowy oddział w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 r., w szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa Oddział Urazowo-Ortopedyczny. Kierownikiem oddziału jest dr n. med. Bogusław Rydzak.

Rzeszów

Miejscy urzędnicy skontrolują przydomowe kompostowniki

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszają wiosenne kontrole przydomowych kompostowników. Urzędnicy sprawdzą, czy bioodpady są składowane zgodnie z zasadami kompostowania.

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Załęskiej zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Ratusz poinformował o planach rozbudowy kolejnego odcinka ul. Załęskiej na osiedlu Załęże. Dziś podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej.

Reklama