Rzeszów - Czwartek, 23.05.2024
Reklama

Dwie oferty na dostarczenie dla PKS Rzeszów 15 autobusów. Obie za wysokie

Dodano: 18.01.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa wciąż poszukuje dostawcy 15 autobusów dla rzeszowskiego PKS-u. Poprzedni przetarg unieważniono. Tym razem oferty wykonawców przewyższają założenia finansowe Związku Gmin.

Przetarg, o którym mowa rozpoczął się 12 grudnia ubiegłego roku i mówi o dostarczeniu 15 szt. autobusów dla Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” w ramach projektu „Rozwój gospodarki niskoemisyjnej oraz poprawa mobilności mieszkańców poprzez usprawnienie zrównoważonego transportu publicznego na terenie ROF”.

Autobusy muszą być wyprodukowane nie wcześniej już w 2019 roku oraz posiadać przebieg nie większy niż 3,5 tys. km. Ogólnie autobusy mają mieć od 11,5 do 12,5 m długości, a zwycięzca przetargu od momentu podpisania umowy ma 6 miesięcy na ich dostarczenie.
17 stycznia poznaliśmy oferty dwóch firm biorących udział w przetargu. Autosan za dostarczenie autobusów przedstawił ofertę opiewającą na 17,2 mln zł, natomiast Solaris przedstawiło ofertę za 19,7 mln zł.

Nie jest to dobra wiadomość dla Związku Gmin, gdyż obie oferty przekraczają kwotę jaką zamawiający chciał przeznaczyć na zamówienie. Kwota ta to 16,1 mln zł. Możemy zatem spodziewać się, że przetarg przez wzgląd na wysokość ofert zostanie unieważniony.
Przypomnijmy, że podczas poprzedniego wybrano ofertę Autosanu, jednak przez wzgląd na pewne nieścisłości, o których pisaliśmy TUTAJ, do podpisania umowy nie doszło.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wysoka kara dla 29-letniego traktorzysty. Uszkodził zaporę na przejeździe kolejowym w Rzeszowie

RZESZÓW. 29-letni traktorzysta wjechał na przejazd kolejowy, w momencie kiedy zaczęły zamykać się rogatki. Podczas opuszczania przejazdu, uszkodził opadającą zaporę. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym....

Rzeszów

Poszedł do szpitala na zabieg z mefedronem i MDMA. Grozi mu 3 lata więzienia

RZESZÓW. 37-letni mieszkaniec Rzeszowa, zgłosił się do jednego ze szpitali na planowy zabieg. W trakcie pobytu w placówce, personel znalazł przy nim niedozwolone substancje. O sprawie poinformowano policję. 37-latkowi grozi kara do...

Rzeszów

Zaawansowane prace przy przebudowie ul. Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na remontowanej ul. Grunwaldzkiej trwają zawansowane prace budowlane na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Sobieskiego. Są już pierwsze drzewa, nowa nawierzchnia przy budynku UR oraz część...

OKO POLICYJNEJ KAMERY

Policyjny dron znów krążył nad rondem Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. 22 wykroczenia w niespełna 3 godziny zarejestrował policyjny dron na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie. Była to kolejna akcja z użyciem bezzałogowego statku powietrznego w tym miejscu.

Rzeszów

250 tys. zł na odnowę trzech rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto sfinansuje prace przy trzech rzeszowskich zabytkach. Chodzi o Dwór Chłapowskich na os. Słocina, Kościół pw. Chrystusa Króla oraz Cerkiew pw. Zaśnięcia NMP.

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Rzeszów

Noc Muzeów 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna Noc Muzeów w Rzeszowie. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło osiemnaście instytucji. Placówki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń: wystawy, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczną nowością był udział w...

Reklama