Reklama

Aktualności / Rzeszów

Dwóch studentów rzeszowskich uczelni nagrodzonych przez Polską Agencje Kosmiczną

Dodano: 14.01.2019 r.

Dwóch studentów rzeszowskich uczelni nagrodzonych przez Polską Agencje Kosmiczną  - Aktualności Rzeszów

fot. Pixabay

RZESZÓW. Znamy wyniki konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej za najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. W kategorii prac inżynierskich nagrodę i stopnia otrzymał Piotr Skoczylas z Politechniki Rzeszowskiej, natomiast w kategorii prac magisterskich nagroda II stopnia trafiła w ręce absolwenta Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W konkursie o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej udział wzięło 16 prac dyplomowych z uczelni wyższych z całego kraju.

Szczegóły konkursowe

Celem Konkursu jest promowanie indywidualnych oraz zespołowych osiągnięć studentów polskich uczelni wyższych z zakresu inżynierii kosmicznej, prowadzenie działalności edukacyjnej w zakresie badania i użytkowania przestrzeni kosmicznej, prowadzenie działalności promocyjnej w dziedzinie użytkowania przestrzeni kosmicznej.

Adresatami Konkursu były osoby, które w roku przyznania nagrody ukończyły studia I lub II stopnia w polskich uczelniach wyższych. Nagroda została przyznana po raz pierwszy za prace dyplomowe zrealizowane w roku akademickim 2017/2018.

Nagroda będzie przyznawana corocznie po zakończeniu roku akademickiego za ukończone prace dyplomowe studiów I-go i II stopnia. Prace mogą być zgłaszane przez uczelnie wyższe oraz indywidualnie przez autorów prac do 30 października każdego roku.

Uczestnikiem konkursu może być osoba, która w roku akademickim poprzedzającym przyznanie nagrody ukończyła studia wyższe I-go lub II-go stopnia oraz złożyła, otrzymując pozytywną ocenę, pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej. Do Konkursu mogą być również zgłaszane prace zbiorowe przygotowane przez kilku współautorów, z których każdy winien spełniać wymagania określone w regulaminie. Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest spełnienie wszystkich wymagań formalnych.REKLAMA

Najlepsze prace inżynierskie

W tegorocznym zestawieniu zwycięzców znajdziemy dwa nazwiska, które są związane z rzeszowskimi uczelniami. W kategorii plac inżynierskich nagrodę I stopnia otrzymał Piotr Skoczylas z Politechniki Rzeszowskiej za pracę pt.: „The Theseus engine A proposal for reliable and affordable suborbital propulsion system”.

Nagroda II stopnia przypadła studentowi Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie za pracę pt. „Dynamika ruchu rakiety o sterowanym wektorze ciągu, w ujęciu równań Lagrange’a II rodzaju”. Nagrodę III stopnia w ww. kategorii otrzymał Karol Olszewski(Uniwersytet Morski w Gdyni) za pracę pt.: „Morska łączność bezpieczeństwa w systemie Inmarsat”.

Najlepsze prace magisterskie

W kategorii prac magisterskich student z Rzeszowa otrzymał nagrodę II stopnia, mowa o Marcinie Kaczmarzyka z Uniwersytetu Rzeszowskiego za pracę pt. „Ochrona radiologiczna w astronautyce".

Nagrodę I stopnia otrzymał Pan Michał Hałoń z Politechniki Warszawskiej za pracę pt.: „Wykrywanie i rozpoznawanie znaczników na zawody robotów mobilnych European Rover Challenge". Ostatnia nagroda w tej kategorii przypadła studentce Politechniki Gdańskiej, Luizy Leszkowskiej za pracę pt. „Wielowarstwowa antena planarna z warstwą superstratu do zastosowań satelitarnych w pasmie X".

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

RZESZÓW. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników pikniku czekać będzi...

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna - Aktualności Rzeszów

W sobotę motoryzacyjne święto na Podpromiu i zbiórka charytatywna

RZESZÓW. 13 sierpnia na parkingu Podpromie odbędzie się piknik motoryzacyjny Super Car Weekend połączony ze zbiórką charytatyw...

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych - Aktualności Rzeszów

Utrudnienia w związku z przebudową zatok autobusowych

RZESZÓW. Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, w najbliższych dwóch tygodniach, na trzech rzeszowskich ulicach...

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw - Aktualności Rzeszów

Przy SP nr 10 powstanie nowy plac zabaw

RZESZÓW Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Dominikańskiej 4, zyskają nowy plac zabaw. Obiekt powstanie na terenie o powierzc...

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

Kolejne pojemniki na elektroodpady w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie pojawiły się kolejne pojemniki na elektrośmieci. Łącznie w mieście mamy już 45 miejsc, gdzie można oddać zużyty ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Wasze opinie

Śmiertelne potrącenie rowerzysty na al. Armii KrajowejDawid Petrus: Proszę rodzinę osoby...
Zderzenie samochodu z żubrem w BieszczadachDawid Petrus: Proszę osobę poszkodowaną...
Czołowe zderzenie w Kraczkowej. Trzy osoby ranne Dawid Petrus: Proszę osoby poszkodowane...
Pomnik Wdzięczności Armii Radzieckiej zostanie przeniesiony?Stanisław Bomba: A więc dalej pozostanie...
Black Sabbath "The End of The End"tramwaj: Warto zobaczyć - świetny...
Reklama
Partnerzy: