Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Dziecko samowolnie opuściło budynek przedszkola w Rzeszowie. Jest akt oskarżenia dla opiekunów

Dodano: 18.04.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Dziecko pozostawione bez opieki wyszło z przedszkola na teren parkingu. Akt oskarżenia skierowano przeciwko dyrektorce i asystentce nauczyciela w Przedszkolu. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W dniu 29 marca 2019 roku Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko dyrektor Marzenie B. i asystentce nauczyciela Beacie M z Niepublicznego Przedszkola w Rzeszowie o popełnienie przestępstwa  z art. 160 § 2 kk.

Natomiast wobec wolontariuszki wymienionego przedszkola Anny L. wystąpiono do Sądu z wnioskiem o warunkowe umorzenie postępowania w zakresie czynu z art. 160 § 2 kk.

Wskazane osoby oskarżone są o to, że w dniu 10 lipca 2018 roku w Rzeszowie  przez nienależyte zorganizowanie oraz sprawowanie opieki nad podopiecznymi w grupie przedszkolnej, pozostawiły  małoletniego podopiecznego bez należytej opieki.

W wyniku zaistniałej sytuacji małoletni samowolnie opuścił budynek przedszkola, co spowodowało, że pozostawał bez opieki w rejonie ulicy i przyległego do budynku przedszkola parkingu, co naraziło go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto dofinansuje zajęcia dla dzieci i młodzieży

RZESZÓW. Podpisano umowy na dofinansowanie przez miasto zajęć dla dzieci i młodzieży w placówkach wsparcia dziennego, prowadzonych przez organizacje pozarządowe. Z oferty skorzysta 210 osób. 

Rzeszów

Kolejne inwestycje w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Ruszyły prace na kolejowej trasie z Rzeszowa do Strzyżowa n/Wisłokiem. Nowe przystanki ułatwią dostęp do kolei, a mijanki zapewnią możliwość większej liczby połączeń.

Rzeszów

Na rzeszowskich Bulwarach powstanie nowa podłoga taneczna

RZESZÓW. Na terenie Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem powstanie nowa, wytrzymała podłoga taneczna. Będzie wykorzystywana m.in. podczas miejskich potańcówek.

Rzeszów

Bezpłatne maseczki dla mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych przekazała dla mieszkańców Rzeszowa bezpłatne maseczki. Od piątku są dostępne w wielu punktach miasta.

Rzeszów

Plaza poszerza ofertę o sklep z odzieżą dla dzieci

RZESZÓW. Nowy najemca w rzeszowskiej Plazie. Ofertę dziecięcą Centrum wzmocni marka 5.10.15. oferująca szeroki wybór odzieży dla dzieci. Otwarcie sklepu zaplanowano na początek marca.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły przy ul. Miodowej. Wybrano projektanta

RZESZÓW. Dokumentację projektową inwestycji opracuje firma ARP Manecki Architekci z Krakowa.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy poszukują archiwalnych fotografii

​RZESZÓW. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie obchodzi w tym roku 150 rocznicę powstania. Z tej okazji strażacy rozpoczęli społeczną zbiórkę starych zdjęć przedstawiających ich historię.

Rzeszów

Najlepsi młodzi lekkoatleci przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. W przyszły weekend w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym odbędą się Halowe Mistrzostwa Polski juniorów do lat 18 i 20. Ze względu na sytuację epidemiczną, nie wiadomo czy zawody odbędą się przy udziale...

Reklama