Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska
Dodano: 19.09.2023 r.
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.
W ramach kampanii od 16 do 22 września w Rzeszowie odbywa się szereg wydarzeń promujących zmianę zachowań na rzecz aktywnej mobilności, transportu publicznego oraz innych czystych, inteligentnych rozwiązań transportowych. To m.in. zamiana części parkingu przy kościele Farnym w parklet z zielenią i ławeczkami, utworzenie stref dla dzieci na parkingach przy czterech filiach Rzeszowskiego Domu Kultury (Park(ing) Day) czy możliwość zwiedzania Rzeszowskich Piwnic w promocyjnej cenie przesz cały tydzień trwania akcji.
Zakończeniem obchodów Tygodnia Mobilności w Rzeszowie będzie „Dzień bez samochodu”, który obchodzony jest 22 września. W tym dniu możliwy będzie bezpłatny przejazd komunikacją miejską na wszystkich liniach MPK. Wystarczy mieć ze sobą ważny dowód rejestracyjny pojazdu, którego jest się właścicielem lub współwłaścicielem oraz dokument potwierdzający tożsamość.
RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.
RZESZÓW. W zachodniej części Rzeszowa powstała ważna droga, która w przyszłości połączy dwa duże osiedla: Kotuli i Staroniwę. Zadanie pn. „Budowa dróg KDZ, KDL1, KDL2 łączących ul. Wołyńską z ul. Potokową –...
RZESZÓW. „Zatoka” to nowa placówka, która będzie służyć dzieciom i młodzieży. Tu będą mogły rozwijać swoje pasje, zainteresowania pod okiem doświadczonych wychowawców.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz