Rzeszów - Czwartek, 09.04.2026
Reklama

Dzień bez samochodu w Rzeszowie. 22 września bezpłatna komunikacja miejska

Dodano: 22.09.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” to inicjatywa organizowana na zakończenie Europejskiego Tygodnia Mobilności. W poniedziałek (22.09) komunikacja miejska jest bezpłatna.

Europejski Tydzień Mobilności (ETM) to największe coroczne wydarzenie poświęcone promocji ekologicznego transportu miejskiego, znane w całej Europie jako European Mobility Week (EMW) i obchodzone w dniach 16–22 września. Inicjatywa organizowana jest nieprzerwanie od 2002 roku z pomysłu Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Środowiska oraz ds. Mobilności i Transportu.

ETM ma na celu zachęcanie władz lokalnych oraz organizacji pozarządowych do wdrażania i promowania zrównoważonych form transportu – komunikacji zbiorowej, jazdy na rowerze, ruchu pieszego oraz transportu multimodalnego.

Reklama

Rzeszów już po raz 19. bierze udział w wydarzeniu.

Europejski Tydzień Mobilności tradycyjnie kończy się Dniem Bez Samochodu. W poniedziałek, 22 września, wszystkie autobusy komunikacji miejskiej w Rzeszowie będą bezpłatne dla każdego pasażera. Darmowe przejazdy obowiązują przez całą dobę – od północy do północy – na wszystkich liniach ZTM. Nie trzeba kupować biletu ani okazywać uprawnień. Wystarczy wsiąść i jechać, zgodnie z obowiązującym rozkładem.

„To dobra okazja, by przekonać się, jak może wyglądać codzienny dojazd bez samochodu: bez szukania miejsca parkingowego, opłat w parkometrach, bez kosztu biletu autobusowego i z realną oszczędnością czasu. Każda taka podróż to mniej spalin, mniej korków – słowem, czystsze i bezpieczniejsze miasto” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lodowisko w Millenium Hall otwarte

​RZESZÓW. Na skwerze Millenium Hall wystartował sezon łyżwiarski. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

"Mobilny urzędnik" pomoże załatwić więcej spraw bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszerzył katalog spraw, które mieszkańcy mogą załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z usługi „Mobilny Urzędnik”.

Rzeszów

Ruszyła dystrybucja węgla dla mieszkańców Rzeszowa i Trzebowniska

RZESZÓW. Sprzedaż prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Potrącenie pieszej w Rudnej Małej

RZESZÓW. Dziś rano w Rudnej Małej samochód potrącił 70-letnią kobietę, która szła poboczem. Piesza trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Lufthansa wraca do Jasionki. W przyszłym roku polecimy do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy ponownie zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Oprócz symbolicznego dzielenia się opłatkiem oraz wigilijnego poczęstunku, na mieszkańców Rzeszowa czeka również wiele atrakcji w Miasteczku Świątecznym.
 

Rzeszów

Przechodziła w niedozwolonym miejscu, potrącił ją samochód

​SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI. Do zdarzenia doszło dziś rano w Sokołowie Małopolskim. Potrącona 56-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Wracają kursy autobusów MPK pod wiaduktem na ul. Batorego

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 19 grudnia 2022 r. autobusy komunikacji miejskiej znów pojadą ulicą Batorego, pod wiaduktem kolejowym. Chodzi o linie nr 9, 12, 29, 59 oraz N1. Nie zostanie przywrócona linia...

Reklama