Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Dzień bez samochodu w Rzeszowie. 22 września bezpłatna komunikacja miejska

Dodano: 22.09.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” to inicjatywa organizowana na zakończenie Europejskiego Tygodnia Mobilności. W poniedziałek (22.09) komunikacja miejska jest bezpłatna.

Europejski Tydzień Mobilności (ETM) to największe coroczne wydarzenie poświęcone promocji ekologicznego transportu miejskiego, znane w całej Europie jako European Mobility Week (EMW) i obchodzone w dniach 16–22 września. Inicjatywa organizowana jest nieprzerwanie od 2002 roku z pomysłu Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Środowiska oraz ds. Mobilności i Transportu.

ETM ma na celu zachęcanie władz lokalnych oraz organizacji pozarządowych do wdrażania i promowania zrównoważonych form transportu – komunikacji zbiorowej, jazdy na rowerze, ruchu pieszego oraz transportu multimodalnego.

Reklama

Rzeszów już po raz 19. bierze udział w wydarzeniu.

Europejski Tydzień Mobilności tradycyjnie kończy się Dniem Bez Samochodu. W poniedziałek, 22 września, wszystkie autobusy komunikacji miejskiej w Rzeszowie będą bezpłatne dla każdego pasażera. Darmowe przejazdy obowiązują przez całą dobę – od północy do północy – na wszystkich liniach ZTM. Nie trzeba kupować biletu ani okazywać uprawnień. Wystarczy wsiąść i jechać, zgodnie z obowiązującym rozkładem.

„To dobra okazja, by przekonać się, jak może wyglądać codzienny dojazd bez samochodu: bez szukania miejsca parkingowego, opłat w parkometrach, bez kosztu biletu autobusowego i z realną oszczędnością czasu. Każda taka podróż to mniej spalin, mniej korków – słowem, czystsze i bezpieczniejsze miasto” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwestycja w bezpieczeństwo na lotnisku w Jasionce. Podpisano umowę

RZESZÓW/JASIONKA. 11 mln zł będzie kosztować modernizacja systemu kontroli bezpieczeństwa w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów. 3 grudnia podpisano umowę z wykonawcą. Adam Hamryszczak: „Ta inwestycja to kolejny krok w kierunku...

Rzeszów

Otwarcie lewej nitki tunelu na S19 Rzeszów Płd. - Babica. Będzie transmisja online

RZESZÓW. Jak poinformowała Joanna Rarus, rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w środę 10 grudnia 2025 r. odbędzie się oficjalne zakończenie drążenia pierwszej nitki tunelu na budowie S19 Rzeszów Południe...

Rzeszów

RDK zaprasza miłośników rękodzieła oraz świątecznych smakołyków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wszystkich miłośników rękodzieła i świątecznych przysmaków na IX Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. To doskonała okazja, aby kupić wyjątkowe wyroby rzemieślnicze oraz posłuchać kolęd wykonywanych na żywo.

Rzeszów

W styczniu pojedziemy Wisłokostradą? Budowa jest już na finiszu [ZDJĘCIA, FILM]

RZESZÓW. „Kończy się właśnie realizacja strategicznej inwestycji Rzeszowa, czyli Wisłokostrady. Wykonawca kładzie już ostatnie warstwy masy bitumicznej. I jako prezent na Nowy Rok, w styczniu, Wisłokostradę będziemy chcieli oddać do użytku” –...

Rzeszów

Kryta pływalnia ROSiR przy ul. Jałowego do przebudowy. Podpisano umowę z projektantem [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Pracownia Pro-Arch z Tychów zajmie się przygotowaniem dokumentacji projektowej dla przebudowy krytej pływalni Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Jałowego. W odnowionym obiekcie znajdą się m.in. strefa z brodzikami dla...

Rzeszów

Ruszył sezon łyżwiarski w Rzeszowie. Lodowisko w Parku Sybiraków już otwarte

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczęło nowy sezon łyżwiarski. Oferuje bilety bez limitu czasowego oraz zniżki na Rzeszowską Kartę Mieszkańca.

Rzeszów

Lotnisko w Jasionce z prestiżowym wyróżnieniem

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów zdobył tytuł Laureata Programu Najwyższa Jakość Quality International 2025 oraz Złote Godło QI 2025 w kategorii QI SERVICES. Wyróżnienie przyznano za usługę obsługi samolotów pasażerskich...

Rzeszów

W centrum Rzeszowa montują dodatkowe ławki

RZESZÓW. Na prośbę starszych mieszkańców Śródmieścia, miasto rozpoczęło montaż kilkudziesięciu dodatkowych ławeczek przy chodnikach.

Reklama