Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

Dodano: 05.11.2019 r.

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia Fundacja Mam Marzenie już po raz szósty organizuje zbiórkę maskotek, gier, książek, zabawek i materiałów szkolnych, które przekaże małym pacjentom trzech szpitali z województwa podkarpackiego. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

„Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które od lat spędzamy w wyjątkowy sposób, zbierając dla naszych podopiecznych maskotki, gry czy książki. Zabawki nie tylko sprawiają wiele radości dzieciom, ale także mają ogromny wpływ na ich rozwój” – mówi Kinga Szewczyk, rzeczniczka prasowa Fundacji Mam Marzenie.

W akcji Fundacji może wziąć udział każdy. Wystarczy przekazać zabawki wolontariuszom, czekającym w klasztorze o. Dominikanów przy ulicy Dominikańskiej 15 w Rzeszowie. Wolontariusze Fundacji dostępni będą w klasztorze w dniu 20 listopada 2019 w godzinach 16.00–19.00. Ci, którzy nie mogą przyjść w wyznaczonym terminie, mogą przekazać zabawki po indywidualnym ustaleniu innego terminu – w tym celu należy skontaktować się z rzeszowskim oddziałem Fundacji pod numerem telefonu 515 199 952.

„Cieszymy się, że od lat możemy wspólnie z naszymi niezastąpionymi wolontariuszami i ludźmi o dobrych sercach dawać radość naszym dzieciom. Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie nam towarzyszyć przez kolejne lata. Serdecznie zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w naszą wyjątkową pluszową akcję” – dodaje Kinga Szewczyk.
Reklama
Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Powstała w Krakowie organizacja w ciągu 16 lat spełniła ponad 8400 marzeń. Przez swoją działalność Fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń. Spotkanie ze znaną osobą, wycieczka do Disneylandu, nowy pokój – wszystkie marzenia mają szansę się spełnić, a każda okazja jest dobra do niesienia radości maluchom.

Udział w akcji mogą wziąć wszyscy: osoby prywatne, szkoły, firmy oraz instytucje państwowe. Do podopiecznych Fundacji przebywających na szpitalnych oddziałach mogą trafić wyłącznie nowe zabawki. Używane maskotki, nawet uprane, nie będą mogły być przekazane dzieciom. Po zakończeniu zbiórki wolontariusze przekażą zabawki pacjentom Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego, a także pacjentom szpitali powiatowych w Jaśle i Przemyślu pod koniec listopada.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozpoczął się obrót „Karpatki” na S19 Rzeszów Południe - Babica. Zobacz FILM

RZESZÓW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie z operacji obracania tarczy maszyny TBM „Karpatki”, która drąży tunel na odcinku S19 Rzeszów Płd. – Babica.

Rzeszów

W kilkunastu budynkach na terenie Rzeszowa zabraknie ciepłej wody

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rzeszowie informuje o czasowych przerwach w dostawie ciepła do podgrzewu zimnej wody wodociągowej. Komunikat dotyczy kilkunastu budynków, m.in. na osiedlach: Dąbrowskiego, 1000-lecia i gen. Andersa. Ciepłej...

Rzeszów

Prywatna firma nada imię pływalni przy ul. Matuszczaka. Miasto szuka partnera tytularnego

RZESZÓW. Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił konkurs na partnera tytularnego pływalni przy ul. Matuszczaka. Zwycięska firma nada jej nazwę.

Rzeszów

Zła jakość powietrza w Rzeszowie i powiecie. Obowiązuje alert 2. stopnia

RZESZÓW. Wojewódzkie Centrum Zarządza Kryzysowego wprowadziło 2 stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim. Alert obowiązuje od godz. 8:00 do godz. 24:00.

Rzeszów

Rzeszowski „Mobilny Urzędnik” oferuje nowe usługi

RZESZÓW. W usłudze „Mobilny Urzędnik” dodano kilka nowych spraw, które można załatwić bez wychodzenia z domu. To m.in. możliwość złożenia wniosku o wydanie Rzeszowskiej Karty Mieszkańca.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie nowy dworzec autobusowy. Podpisano list intencyjny

RZESZÓW. Podpisano list intencyjny dotyczący budowy nowoczesnego dworca autobusowego. - To kolejny, bardzo ważny krok – zarówno inwestycyjny, jak i organizacyjny – realizowany z myślą o mieszkańcach Rzeszowa i całej Aglomeracji Rzeszowskiej...

Reklama