Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Dzień Pluszowego Misia z Fundacją Mam Marzenie. Zebrane maskotki, gry i zabawki trafią do szpitali

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW, PODKARPACIE. Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia Fundacja Mam Marzenie już po raz szósty organizuje zbiórkę maskotek, gier, książek, zabawek i materiałów szkolnych, które przekaże małym pacjentom trzech szpitali z województwa podkarpackiego. Pluszaki będzie można oddawać m.in. w klasztorze o. Dominikanów w Rzeszowie.

„Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia to święto, które od lat spędzamy w wyjątkowy sposób, zbierając dla naszych podopiecznych maskotki, gry czy książki. Zabawki nie tylko sprawiają wiele radości dzieciom, ale także mają ogromny wpływ na ich rozwój” – mówi Kinga Szewczyk, rzeczniczka prasowa Fundacji Mam Marzenie.

W akcji Fundacji może wziąć udział każdy. Wystarczy przekazać zabawki wolontariuszom, czekającym w klasztorze o. Dominikanów przy ulicy Dominikańskiej 15 w Rzeszowie. Wolontariusze Fundacji dostępni będą w klasztorze w dniu 20 listopada 2019 w godzinach 16.00–19.00. Ci, którzy nie mogą przyjść w wyznaczonym terminie, mogą przekazać zabawki po indywidualnym ustaleniu innego terminu – w tym celu należy skontaktować się z rzeszowskim oddziałem Fundacji pod numerem telefonu 515 199 952.

„Cieszymy się, że od lat możemy wspólnie z naszymi niezastąpionymi wolontariuszami i ludźmi o dobrych sercach dawać radość naszym dzieciom. Mamy nadzieję, że ta tradycja będzie nam towarzyszyć przez kolejne lata. Serdecznie zachęcamy wszystkich do zaangażowania się w naszą wyjątkową pluszową akcję” – dodaje Kinga Szewczyk.
Reklama
Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Powstała w Krakowie organizacja w ciągu 16 lat spełniła ponad 8400 marzeń. Przez swoją działalność Fundacja dostarcza chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń. Spotkanie ze znaną osobą, wycieczka do Disneylandu, nowy pokój – wszystkie marzenia mają szansę się spełnić, a każda okazja jest dobra do niesienia radości maluchom.

Udział w akcji mogą wziąć wszyscy: osoby prywatne, szkoły, firmy oraz instytucje państwowe. Do podopiecznych Fundacji przebywających na szpitalnych oddziałach mogą trafić wyłącznie nowe zabawki. Używane maskotki, nawet uprane, nie będą mogły być przekazane dzieciom. Po zakończeniu zbiórki wolontariusze przekażą zabawki pacjentom Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego, a także pacjentom szpitali powiatowych w Jaśle i Przemyślu pod koniec listopada.
 
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

OKO POLICYJNEJ KAMERY

Policyjny dron znów krążył nad rondem Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. 22 wykroczenia w niespełna 3 godziny zarejestrował policyjny dron na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie. Była to kolejna akcja z użyciem bezzałogowego statku powietrznego w tym miejscu.

Rzeszów

250 tys. zł na odnowę trzech rzeszowskich zabytków

RZESZÓW. Miasto sfinansuje prace przy trzech rzeszowskich zabytkach. Chodzi o Dwór Chłapowskich na os. Słocina, Kościół pw. Chrystusa Króla oraz Cerkiew pw. Zaśnięcia NMP.

KONTROLE POLICJI, ITD, KAS i SG

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację

RZESZOW. Rzeszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb, przeprowadzili kontrole pojazdów i kierowców realizujących przewozy "na aplikację". Sprawdzono 18 pojazdów, ujawniając 6 wykroczeń.

REKORD ZA REKORDEM

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Ponad 80 tys. pasażerów w kwietniu

RZESZÓW/JASIONKA. Od początku roku, port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył już ponad 270 tys. pasażerów, czyli 14,5 tys. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego – najlepszego w historii roku. W kwietniu lotnisko ustanowiło kolejny...

Rzeszów

Noc Muzeów 2024 w obiektywie [ZDJĘCIA]

Za nami kolejna Noc Muzeów w Rzeszowie. Tym razem swoje drzwi dla zwiedzających otworzyło osiemnaście instytucji. Placówki przygotowały kilkadziesiąt wydarzeń: wystawy, pokazy, warsztaty i wiele innych atrakcji. Tegoroczną nowością był udział w...

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ

Doświetlą przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Doświetlenie 3 przejść dla pieszych na skrzyżowaniu w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 na rzeszowskim osiedlu Słocina, to jeden z 9 projektów z województwa podkarpackiego, które będą dofinansowane z rządowego programu.

Rzeszów

Poranne wypadki na ul. Witolda w Rzeszowie. Dwie osoby w szpitalu

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. Witolda doszło do dwóch wypadków. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jak informuje rzeszowska policja, w obydwu przypadkach przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami.

Rzeszów

Zmarł Stanisław Sienko, były zastępca Prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. W wieku 63 lat odszedł Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, wieloletni wiceprezydent Rzeszowa.

Reklama