Rzeszów - Czwartek, 12.02.2026
Reklama

Dziś protest taksówkarzy w Rzeszowie. Kilkadziesiąt samochodów przejedzie ulicami miasta

Dodano: 25.11.2020 r.

fot. Materiały prasowe Ogólnopolskiego Porozumienia Taxi
fot. Materiały prasowe Ogólnopolskiego Porozumienia Taxi
RZESZÓW. W całej Polsce odbędą się dziś protesty taksówkarzy ws. objęcia branży taxi wsparciem finansowym w ramach tzw. tarczy antykryzysowej 6.0. Organizatorem protestu jest Ogólnopolskie Porozumienie Taxi.

Protesty odbędą się w największych polskich miastach: Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Kraków, Łódź, Płock, Poznań, Rzeszów, Trójmiasto, Warszawa. Ulicami ww. miast przejadą kolumny taksówek, a w każdym z nich lokalny organizator złoży petycję do rządu we właściwym urzędzie wojewódzkim lub regionalnej siedzibie PiS.

W Rzeszowie protestujący zbiorą się o godz. 16:00 na parkingu przy hali Podpromie. O godz. 17:00 kolumna taksówek wyruszy z parkingu i przejdzie ulicami: Szopena, Targowa, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli, pl. Śreniawitów, Kilara. „Będzie kilka kółek” – informuje Sławomir Bazan, organizator protestu w Rzeszowie. „Będziemy się starali jechać tak, aby nie utrudniać przejazdu innym uczestnikom ruchu” – dodaje Sławomir Bazan.
Reklama
Udział w proteście zgłosiło kilkudziesięciu taksówkarzy. „Na chwilę obecną jest 50 samochodów, ale może być znacznie więcej” – podkreśla Bazan.

Protestujący domagają się rządowego wsparcia branży taksówkarskiej w projektowanej tarczy antykryzysowej . Głównym postulatem protestujących jest „Włączenie taksówkarzy w grupę przedsiębiorców mających otrzymać wsparcie finansowe w ramach tarczy antykryzysowej nazywanej potocznie „Tarczą 6.0”.

„W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w postaci zamknięcia lokali gastronomicznych, pubów, dyskotek, kin, teatrów, a także szkół i uczelni wyższych, przychody uzyskiwane przez taksówkarzy zmalały nawet o 90 %. Brak pomocy finansowej ze strony rządu skutkować będzie bankructwem tysięcy polskich przedsiębiorców trudniących się zarobkowym przewozem osób taksówką.” – czytamy na stronie Ogólnopolskiego Porozumienia Taxi.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Plazie uruchomiono centrum TUTU dla ukraińskich i polskich dzieci

RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin zostało nowym najemcą w CH Plaza Rzeszów. PSAR na powierzchni ponad 300 mkw. prowadzi Centrum TUTU.

Rzeszów

Rozbudowany lotniczy plac zabaw MTUlandia został przekazany miastu

RZESZÓW. Zakończono trzeci etap rozbudowy lotniczego placu zabaw MTUlandia przy ul. Sondeja. W piątek nastąpiło jego oficjalne przekazanie miastu Rzeszów.

Rzeszów

Rusza budowa ronda w rejonie ZUS. Zmiana organizacji ruchu

RZESZÓW. W poniedziałek po południu rozpocznie się jeden z ostatnich etapów potężnej inwestycji drogowej w śródmieściu Rzeszowa.

Rzeszów

Ulicę Warszawską przebuduje firma Strabag. Prace zakończą się jesienią 2023 roku

RZESZÓW. To będzie jedna z największych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku. 

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Reklama