Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Śmieciarki mają jeździć od ronda Dmowskiego do ronda przy galerii Graffica.

Przedstawiciele spółek komunalnych z Podkarpackich miejscowości spotkali się 26 listopada w celu omówienia sytuacji jaka panuje w związku z przetargiem na odbiór odpadów, ogłoszonym przez PGE Energia Ciepła.

Podczas spotkania uzgodniono, że 9 grudnia w Rzeszowie odbędzie się „protest śmieciarek”, który ma polegać na spowolnieniu ruchu w mieście. Śmieciarki mają przemieszczać się pomiędzy rondem Dmowskiego i rondem przy galerii Grafika.

Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00. Dołączenie do protestu potwierdziły władze Rzeszowa.

„Wspieramy ościenne gminy. Jesteśmy w takiej samej sytuacji. Jak najbardziej przyłączamy się i solidaryzujemy z nimi. Chcemy zwrócić uwagę na brak rejonizacji i zmianę przepisów, które weszły w życie 6 września br.” – tłumaczył początkiem grudnia Andrzej Gutkowski.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Urban Lab rozmawiano nt. jednośladów. Blinkee wydłuży sezon?

RZESZÓW. Głównym tematem środowego spotkania w rzeszowskim Urban Lab były jednoślady.

Rzeszów

Poznaliśmy datę oficjalnego odsłonięcia pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

RZESZÓW. Odsłonięcie pomnika Józefa Piłsudskiego odbędzie się w 101. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Rzeszów

Policjanci udaremnili ustawkę kiboli Stali Rzeszów i Stali Stalowej Woli z Lechem Poznań

RZESZÓW. W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów.

Rzeszów

Odwołano sobotnią zbiórkę elektrośmieci w Rzeszowie

RZESZÓW. Zbiórka elektrośmieci miała się odbyć przy Bi1 oraz E. Leclerc. 

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów otwiera sezon dwiema porażkami

RZESZÓW. MVP spotkania został Nicolas Szerszeń.

Rzeszów

Dwie mieszkanki Rzeszowa okradzione. Mężczyźni podawali się za pracowników wodociągów

RZESZÓW. Mężczyźni podawali się za pracowników sprawdzających instalację wodną.

Rzeszów

Podkarpacie jest gotowe na zimę

RZESZÓW, PODKARPACIE. Przedstawiciele poszczególnych służb informowali, że wszelkie przygotowania do zimy dobiegły końca.

Rzeszów

Gala XVIII edycji Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza" 2019 już 28 listopada

Wydarzenie organizowane jest przez Centrum Promocji Biznesu, które w tym roku świętuje jubileusz 25-lecia działalności. 

Reklama