Reklama

Aktualności Rzeszów

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020

Dodano: 20.09.2019

Dzisiaj ostatni dzień głosowania na projekty RBO 2020 - Aktualności Rzeszów

fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Dzisiejszy dzień jest ostatnim dniem, kiedy mieszkańcy Rzeszowa mogą głosować na projekty, które zostaną zrealizowane w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

Najwięcej środków (5 mln zł) zostało przeznaczonych na projekty kategorii I, która obejmuje budowę, modernizacje lub remont infrastruktury miejskiej. Na projekty z drugiej kategorii, obejmujące budowę, modernizacje oraz remont infrastruktury osiedlowej przeznaczonych zostanie 4 mln zł. Natomiast na trzecią kategorie, w skład której wchodzą działania o charakterze prospołecznym, miasto wyda 1 mln zł.

Po ostatecznej analizie i ocenie projektów wiadomo, że mieszkańcy Rzeszowa mogą wybierać spośród 107 projektów. 24 w I kategorii, 43 w II i 40 w III kategorii. Najdroższych projektów w I kategorii na kwotę 1 mln zł jest aż osiem.

Wśród proponowanych projektów znajdziemy m.in. budowę boiska do beach soccera, ścianki wspinaczkowa w plenerze, modernizacje schroniska „Kundelek”, czy chociażby budowe integracyjnego placu zabaw „Wesoła przystań” w rejonie rezerwatu przyrody Lisia Góra.REKLAMA

Na liście znalazły się także takie projekty jak m.in. warsztaty i zawody taneczne RzeszOFF Street Dance Festival, Kids Challenge, turniej siatkówki plażowej, letni piknik rodzinny z kulturą marynistyczną, znana już od wielu lat impreza Reggae nad Wisłowiem oraz cykl warsztatów edukacyjnych dla mieszkanek Rzeszowa dotyczących profilaktyki raka piersi.

Głosowanie trwało od 30 sierpnia, a ostatnim dniem głosowania jest właśnie dzień 20 września. Wyniki głosowania poznamy dziesięć dni po zakończonym głosowaniu. Głosowanie odbędzie się za pośrednictwem TEJ STRONY.

Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki” - Aktualności Rzeszów

Projekt uchwały PiS ws. korków w mieście wykreślony. Tadeusz Ferenc: „W każdym dużym mieście są korki”

RZESZÓW. Choć radny Marcin Fijołek próbował ratować projekt uchwały, punkt został wykreślony z porządku obrad sesji Rady Miast...

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku - Aktualności Rzeszów

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 ruszy początkiem przyszłego roku

RZESZÓW. Prace wycenione na 8 mln zł mają ruszyć na początku przyszłego roku. ...

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

Nowa twarz w Radzie Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa dostał mandat do Sejmu....

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku - Aktualności Rzeszów

Połączenie ul. Wierzbowej z ul. Kopisto będzie realizowane w przyszłym roku

RZESZÓW. Aktualnie MZD zajmuje się projektem całej inwestycji. ...

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci - Aktualności Rzeszów

Kojarzysz starszego pana grające na akordeonie na ulicach Rzeszowa? Jest petycja o upamiętnienie jego postaci

RZESZÓW. Ponad 5 tyś osób poparło petycje w sprawie upamiętnienia postaci pana Józefa. ...

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem