Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Ekrany akustyczne na ul. Lwowskiej pojawią się w 2021 roku

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto czeka na decyzje ws. wycinki drzew, po czym przystąpi do montażu ekranów akustycznych przy ul. Lwowskiej. 

Interpelacje z zapytaniem o plany względem ulicy Lwowskiej wystosowali radni Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Jęczmienionka oraz Mateusz Szpyrka: „W imieniu mieszkańców proszę o informację na jakim etapie realizacji znajduje się inwestycja polegająca na montażu ekranów akustycznych wzdłuż ul. Lwowskiej na wysokości bloków przy ul. Krakusa”.

6 listopada Urząd Miasta Rzeszowa odpowiedział na zapytanie. Z informacji jakie podaje ratusz, wiemy że miasto dysponuje już dokumentacją projektową, ale projekt zakłada wycinkę drzew i aktualnie czeka na zgodę. 
Reklama
„Zgodnie z Wieloletnią Prognozą Finansową Miasta Rzeszowa realizacja inwestycji przewidziana jest w 2021 roku” – informuje Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa. 

Zgodnie z zapisami w WPF-ie mówimy o montażu ekranów na wysokości osiedla Mieszka I na długości ok. 270 m. Przebudowany zostanie również ciąg pieszo-rowerowy. Środki jakie ratusz planuje przeznaczyć na inwestycje w 2021 roku to nieco ponad 1 mln zł. Dodajmy, że inwestycja wiąże się również z wykupem gruntu. 


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Al. Rejtana i ul. Popiełuszki

RZESZÓW. W godzinach od 23:00 do 06:00 nastąpi przerwa w dostawie wody zimnej i ciepłej.

Rzeszów

Ofiarą oszustwa została 75-latka z Rzeszowa. Sprawca zadzwonił w imieniu siostrzenicy

RZESZÓW. Wczoraj ofiarą oszustów padła 75-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

W ratuszu gościła firma budująca monorail. Marcin Warchoł ma pomóc w realizacji tematu

RZESZÓW. Ratusz nie ustaje w próbach, aby monorail wreszcie znalazł się w przestrzeni publicznej miasta.

Rzeszów

Otwarto nowy hotel w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka [FOTO]

RZESZÓW. Budowa hotelu trwała zaledwie 13 miesięcy.

Rzeszów

Ogłoszono przetarg na 10 km odcinek S19 na trasie Rzeszów Południe – Babica

RZESZÓW, PODKARPACIE. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Ogłoszono listę zadań do realizacji w ramach RBO 2020

RZESZÓW. Spośród 107 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 5 zadań z I kategorii, 21 z II kategorii oraz 21 projektów z II kategorii.

Rzeszów

Policyjna akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Ponad 20 wykroczeń zakłócających płynność ruchu

RZESZÓW. Na wybranych skrzyżowaniach policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących.

Reklama