Rzeszów - Sobota, 25.07.2026
Reklama

Ekrany akustyczne przy ul. Rzecha nie do poznania. Zmieniły się w galerię street artu [ZDJĘCIA]

Dodano: 23.04.2026 r. / Redakcja

CANS LOVERS Street FEST, fot. ViC / RESinet.pl
CANS LOVERS Street FEST, fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Rzeszowskie ekrany akustyczne przy ul. Rzecha przeszły spektakularną metamorfozę. Zielona, dotąd mało atrakcyjna przestrzeń zamieniła się w jedną z największych galerii street artu w mieście. To efekt festiwalu sztuki ulicznej CANS LOVERS Street FEST x PODIUM, który odbył się w sobotę, 18 kwietnia.

Kilkudziesięciu artystów, jeden dzień, setki metrów muralu

W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu artystów z całej Polski. Twórcy przez cały dzień malowali swoje autorskie prace inspirowane tematyką sportową, prezentując różnorodne style i techniki street artu. Wśród nich znaleźli się m.in. Rożek, Scalp, Rossi, Real, Paka, Orbis, Mr. Nemo, Naris, Mole, MMC, Malik, Maciej Kidaj, Komart, Kacor, Hook, Frikos, Dheesco, Beisowski, Baik oraz Arkadiusz Andrejkow.

Zapowiedź Podkarpackiego Festiwalu Sportowego

Reklama

Festiwal był nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale także zapowiedzią drugiej edycji Podkarpackiego Festiwalu Sportowego, który odbędzie się w dniach 29–31 maja 2026 r. w rejonie Fontanny Multimedialnej oraz w Fosie Zamku Lubomirskich.

Skate, muzyka i atrakcje dla całych rodzin

Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje – uczestnicy mogli skorzystać ze strefy skate przygotowanej przez MB Park w Rzeszowie, gdzie pod okiem instruktorów próbowali swoich sił na deskorolce i hulajnodze. Nie zabrakło również muzyki na żywo o którą zadbał DJ MRK oraz strefy gastronomicznej i atrakcji dla najmłodszych, w tym dmuchańców.
 Wydarzenie odbyło się w rejonie drogi bocznej od ul. Załęskiej, równoległej do ul. Rzecha, w kierunku ronda Jacka Kuronia.

Efekty pracy artystów możecie zobaczyć w galerii poniżej. Pełna fotorelacja dostępna jest w dziale ZDJĘCIA.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów zwycięska po 10. kolejce PlusLigi

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali we własnej hali Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1 w meczu 10. kolejki PlusLigi.

Rzeszów

Maraton Innowacji w PCI. Będą eksperymenty na pokładzie nanosatelitów

RZESZÓW. Już 17 grudnia br. w Podkarpackim Centrum Innowacji zaplanowano Maraton Innowacji.

Rzeszów

Zobacz, jak będzie wyglądał tunel pod rondem Pobitno [WIZUALIZACJA]

RZESZÓW. Ratusz za projekt tunelu zapłaci 1,4 mln zł. 

Rzeszów

Truskawiec dołącza do grona miast partnerskich Rzeszowa

RZESZÓW. Ukraińskie miasto Truskawiec zostało nowym miastem partnerskim stolicy innowacji. Umowę podpisano na Ukrainie. 

Rzeszów

Bilety papierowe na autobus miejski w Rzeszowie odejdą do lamusa?

RZESZÓW. Pierwsze autobusy z nowoczesnymi kasownikami wyjadą już w styczniu 2020 roku.

Rzeszów

Cenne zwycięstwo na wyjeździe Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. MVP spotkania został Kawika Shoji.

Rzeszów

Sprzęt do ratownictwa wodnego i ekwipunek dla ratowników górskich w rękach ukraińskich służb

RZESZÓW. Zacieśnia się współpraca pomiędzy polskimi i ukraińskimi służbami ratunkowymi. 

Rzeszów

Kładki rowerowe przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Czy uda się znaleźć wykonawcę?

RZESZÓW. W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta inwestycja pn. „Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa ścieżek rowerowych na obiektach mostowych” została wyceniony na 7 mln zł z okresem realizacji do 2021 roku.

Reklama