Reklama

Aktualności / Rzeszów

Ewa Leniart chce poprawić infrastrukturę rowerową w Rzeszowie

Dodano: 29.04.2021 r.

Ewa Leniart chce poprawić infrastrukturę rowerową w Rzeszowie - Aktualności Rzeszów

fot. Biuro Prasowe KWW Ewy Leniart "Wspólny Dom Rzeszów"

RZESZÓW. „Na każdy tysiąc mieszkańców musi przypadać co najmniej kilometr ścieżek rowerowych” – mówi Ewa Leniart, kandydatka na prezydenta Rzeszowa.

Podczas środowej konferencji zorganizowanej na osiedlu Projektant, Ewa Leniart, zapowiedziała, że jako prezydent Rzeszowa, rozbuduje i zintegruje sieć ścieżek rowerowych, aby rowerzyści mogli bezpiecznie i komfortowo poruszać się po mieście i wokół niego.

Ewa Leniart zobowiązała się w dialogu z mieszkańcami stworzyć Rowerowy Plan Działania, którego efektem będzie budowa nowych ścieżek rowerowych oraz połączenie ich tak, by skomunikować sąsiadujące ze sobą osiedla, zaś docelowo stworzyć wokół Rzeszowa rowerowy ring.

Kandydatka na prezydenta Rzeszowa, zwróciła również uwagę na potrzebę lepszego oznakowania tras rowerowych oraz rozbudowę infrastruktury towarzyszącej, takiej jak stojaki rowerowe, wiaty, stacje naprawcze czy punkty informacyjne.

Ewa Leniart zamierza skorzystać z dobrych praktyk innych miast, które sprawnie rozwijają infrastrukturę rowerową – polskich i zagranicznych, w tym miast partnerskich. Za przykład podała Wrocław, który ma ponad 1 tys. kilometrów ścieżek rowerowych, a także ok. 10 tys. miejsc postojowych.

Zdaniem Ewy Leniart, dodatkowe środki na sfinansowanie działań zmierzających do poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie, można pozyskać z zewnątrz, m. in. z programu Polska Wschodnia na lata 2021-2027.
 
Reklama

Tagi

Podziel się z innymi

Reklama

Wasze komentarze

Pozostalo znaków:
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Zaloguj się
Dodaj komentarz

29.04.2021 14:35:15

~Andrzej Nowak

Pani Lenart -widać ze Pani z rowerami ma niewiele wspólnego

- ring dookoła Rzeszowa to już jest (ewentualnie pasowałoby go wyremontować w na pewnych odcinkach) km/ludność to robienie ludzi bambuko - bo robienie dróg rowerowych przy okazji budowy/ modernizacji wylotówek to raczej obowiązek -prosze zaprojektować i wykonać sensowne trasy w centrum Rzeszowa tak żeby się wszystkie odcinki dróg rowerowych z sobą łączyły to wtedy będzie to coś

Portal resinet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i wypowiedzi zamieszczanych przez internautów. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Reklama

Pozostałe aktualności

"Szalik dla WOŚP". W akcję włączyli się wolontariusze 50+ z Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

"Szalik dla WOŚP". W akcję włączyli się wolontariusze 50+ z Rzeszowa

RZESZÓW. Wolontariusze Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie włączyli się w akcję &bdquo...

2 mln zł na budowę pierwszego odcinka nowej drogi na północy Rzeszowa - Aktualności Rzeszów

2 mln zł na budowę pierwszego odcinka nowej drogi na północy Rzeszowa

RZESZÓW. Droga, która połączy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Lwowską będzie dużą i ważną inwestycją. W przyszłoś...

Nowa sygnalizacja świetlna przy szkole na os. Przybyszówka - Aktualności Rzeszów

Nowa sygnalizacja świetlna przy szkole na os. Przybyszówka

RZESZÓW. Projekt sygnalizacji, zakup i montaż urządzeń oraz połączenie ich z Centrum Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym k...

Urząd Marszałkowski przechodzi na pracę zdalną - Aktualności Rzeszów

Urząd Marszałkowski przechodzi na pracę zdalną

RZESZÓW. Od wtorku zmieniają się zasady przyjmowania mieszkańców, którzy chcą załatwić swoje sprawy w urzędzie....

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji - Aktualności Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

RZESZÓW. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy....

Reklama

Nowe na portalu

Reklama

Najczęściej czytane

Reklama

Ankieta

Jak często korzystasz z nowej wypożyczalni rowerów i skuterów blinkee.city?

Codziennie

Przynajmniej raz w tygodniu

Kilka razy w tygodniu

Nie korzystam z wypożyczalni

Głosuj Zobacz wyniki
Reklama
Partnerzy:
Drogi Użytkowniku!

Chcielibyśmy Państwa poinformować o tym, że w RESinet.pl szanujemy prywatność naszych Uzytkowników, a tym samym starannie zabezpieczamy Państwa dane osobowe. Szczegółowe informacje na temat tego, kto jest administratorem danych, w jaki sposób przetwarzamy dane osobowe oraz w jaki sposób wykorzystujemy piki cookie znajduj? się w naszej Polityce prywatności, z której dowiesz się między innymi o tzw. rozwi?zaniach opt-out, które umożliwiaj? określenie Twoich ustawień prywatności w trakcie korzystania z Internetu.

Ok, Rozumiem