Rzeszów - Wtorek, 16.12.2025
Reklama

Ewa Leniart ponownie zasiądzie na stanowisku wojewody podkarpackiego

Dodano: 13.01.2020 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW, PODKARPACIE. Ewa Leniart otrzymała z rąk Mateusza Morawieckiego akt powołania na stanowisko wojewody podkarpackiego. „Wpływ na to miały głosy społeczeństwa” – tłumaczyła Ewa Leniart.

Podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych, które odbyły się 13 października, Ewa Leniart z wynikiem na poziomie 36 tys. głosów, otrzymała mandat poselski. 24 października wojewoda złożyła rezygnacje z ówcześnie pełnionej funkcji, a w listopadzie wraz z innymi posłami złożyła stosowne ślubowanie.

Po ogłoszeniu rezygnacji, w mediach pojawiły się spekulacje, na temat tego, kto przejmie stanowisko. Wśród kandydatów wymieniany był m.in. Wojciech Buczak. W piątek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie, szef rządu – Mateusz Morawiecki na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji ponownie powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego.

„Nie zrezygnowałam z mandatu poselskiego. Ten mandat zostanie wygaszony w momencie objęcia funkcji, której nie można łączyć z wykonywaniem mandatu poselskiego” – tłumaczyła podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami Ewa Leniart. Po piątkowym wręczeniu aktu powołania wiemy również, że na decyzji Ewy Leniart skorzysta inny polityk Prawa i Sprawiedliwości, mowa o Andrzeju Szlachcie, który przejmie mandat poselski wojewody.
Reklama
Na spotkaniu, Ewa Leniart mówiła m.in. o motywach swoich decyzji oraz o planach na przyszłość: ”Czynie to także z myślą o potrzebie dopilnowania spraw regionu, które z pozycji wojewody mogą być w pewien sposób monitorowane. Te sprawy to m.in. budowa przejścia granicznego Malhowice. Chciałabym dopilnować budowy zbiornika Myscowa-Kąty. Chciałabym także, ażeby dokonana została cała procedura odmulania rzeszowskiego zalewu”.

Wśród spraw absorbujących uwagę nowo powołanej wojewody znalazła się również budowa drogi S19: „Odcinek Babica-Barwinek wymaga jeszcze dużo intensywnej pracy, ponieważ jest w tej chwili w opracowaniu koncepcyjnym” – mówiła Ewa Leniart. Na sam koniec dodajmy, że przed ogłoszeniem rezygnacji, wojewoda piastowała funkcję od 2015 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechały posypywarki

RZESZÓW Od rana służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Rzeszów

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy w Tyczynie

TYCZYN. Ponad 2 promile miał 53-letni kierowca opla, którego w Tyczynie ujęli świadkowie. Okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i poszukiwany jest do odbycia kary.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska ma nowy symulator spawalniczy oparty na technologii VR

RZESZÓW. W Laboratorium Spawalnictwa Katedry Odlewnictwa i Spawalnictwa na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa zostało uruchomione nowe stanowisko do realizacji zajęć dydaktycznych wyposażone w symulator spawalniczy. 

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Zderzyły się dwa peugeoty

RZESZÓW. Po godz. 11:00 na DK 94 w Krasnem zderzyły się dwa samochody. Kierowca jednego z nich był pijany. 

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaną tereny rekreacyjne

RZESZÓW. Miasto zakupiło działki o powierzchni 54 arów na osiedlu Miłocin – Św. Huberta. Teren, którym interesowała się firma deweloperska zostanie w całości przeznaczony na cele rekreacyjne.

Rzeszów

Tragedia w Trzebosi. 35-letnia kobieta zatruła się czadem

RZESZÓW. 35-letnia kobieta jest kolejną ofiarą tlenku węgla w regionie. Od początku sezonu grzewczego na Podkarpaciu, na sutek zatrucia czadem zmarło 3 osoby.

Rzeszów

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. 

Reklama