Rzeszów - Poniedziałek, 18.05.2026
Reklama

Ewakuacja w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie. Przyszła koperta z białym proszkiem i informacją o bombie

Dodano: 20.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Ewakuowano pracowników części budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Do biura podawczego trafiła przesyłka z białym proszkiem i informacją o dwóch bombach.

Aktualnie czynności związane ze sprawdzeniem budynku prowadzą policyjni pirotechnicy. Rano do Sądu Okręgowego trafiła paczka zawierająca biały proszek oraz kartkę z informacją, że w budynku mogą znajdować się dwie bomby.

„Rano w biurze podawczym otwarto przesyłkę z białym proszkiem i informacją, że w sądzie mogą być dwie bomby” – informuje Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Początkowo na miejsce zdarzenia skierowano strażaków z jednostki chemicznej w Nowej Sarzynie. Po sprawdzeniu białego proszku okazało się, że ten jest nieszkodliwy.

W związku z tym, że paczka zawierała również informacje o potencjalnej lokalizacji bomb, akcję kontynuują policjanci. Części budynku została odcięta. 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk.

Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00.

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Reklama