Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Exoticarium – wystawa egzotycznych zwierząt ponownie w Rzeszowie

Dodano: 28.05.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Niezwykłe, egzotyczne zwierzęta, w tym rzadko spotykane gatunki oraz wyjątkowe rośliny, będzie można podziwiać podczas najbliższych targów terrarystycznych pn. Exoticarium. Wielki finał sezonu odbędzie się 8 czerwca 2025 r. w hali Podpromie.

Węże, pająki, gekony, modliszki, skolopendry, owadożerne rośliny – i dziesiątki wystawców z całej Polski - tak będą wyglądały czerwcowe targi terrarystyczne Exoticarium.

Czerpiąc inspirację z renomowanych wydarzeń na całym świecie, organizatorzy przygotowują imprezę, która zagwarantuje najwyższy poziom organizacji i obsługi – zarówno dla zwiedzających, jak i wystawców. Wydarzenie powstałe z inicjatywy pasjonatów egzotyki jest skierowane do wszystkich miłośników terrarystyki i botaniki – niezależnie od stopnia zaawansowania.

Podczas Targów Terrarystycznych „Exoticarium” w Rzeszowie na odwiedzających czeka ogrom wiedzy oraz fascynujących ciekawostek ze świata terrarystyki. To idealna okazja, by rozpocząć swoją przygodę z egzotycznymi zwierzętami lub poszerzyć już zdobyte doświadczenie.

Wydarzenie przyciągnie zarówno pasjonatów, jak i całe rodziny – szczególnie najmłodszych, dla których kontakt z egzotyką będzie niezapomnianym przeżyciem. Wśród prezentowanych gatunków znajdą się m.in. gekony z Nowej Kaledonii, węże zbożowe, pytony królewskie, boa dusiciele, gekony lamparcie, modliszki, straszyki, kraby tęczowe, żółwie, ptaszniki, isopody, mrówki i wiele innych niezwykłych stworzeń.

Podczas targów będzie można podziwiać wyjątkowe okazy, których nie zobaczycie na żadnym innym wydarzeniu terrarystycznym w kraju. Te rzadkości z pewnością przyciągną uwagę zarówno pasjonatów, jak i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z egzotyką!

  • Gastropholis prasina blue — turkus wśród zieleni. Rzadki, szybki i absolutnie przepiękny
  • Elephant Trunk Snake – wąż podwodny, żywa ciekawostka biologiczna.
  • Pająk klepsydra „Oreo” – Cyclocosmia latusicosta – wygląda jak artefakt, a żyje.
  • Scolopendra Blue Kenya – pierwszy import od 8 lat. Brutalna, piękna, dzika.
  • Gonocephalus chamaeleontinus – pół agama górska, pół kameleon – totalny obłęd, musisz to zobaczyć na własne oczy.
Reklama

W programie wydarzenia również strefa botaniczna dla miłośników zieleni oraz atrakcje dla młodszych i starszych. W związku z tym, że będą to ostatnie targi w tym sezonie, organizatorzy przygotowali również kilka niespodzianek.

Wśród wystawców są m.in. Exo Mania, Mother of Dragons, Terra King, Extreme Reptiles, Salamandra, Psycho Terra, Mati Osyda, Repti Land.

Targi Exoticarium odbędą się w niedzielę, 8 czerwca 2025 r. w godz. 10:00 – 15:00 w hali Podpromie. 

Wstęp od godziny 10:00

Osoby, które chca wejść na targi bez tłoku, mogą skorzystać z biletów VIP,  umożliwających wejście na wydarzenie już od godz. 9:00.

Bilety do nabycia na stronie biletyna.pl (Dzieci do lat 6 – wchodzą za darmo).


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

35-latek niszczył zaparkowane samochody w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Sytuacja miała miejsce w niedzielę, około godz. 4:00 na ulicy Fircowskiego.

Rzeszów

Empik wprowadził "Ciche godziny" dla klientów z autyzmem

Partnerem tej inicjatywy jest Fundacja JiM. Autyzm Help, działająca na rzecz pomocy dla osób w spektrum autyzmu.

Rzeszów

Spisowy weekend w Rzeszowie

RZESZÓW. Do końca września trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Osoby, które jeszcze się nie spisały, będą miały okazję zrobić to w najbliższy weekend.

Rzeszów

Na placu Wolności zamontowano stację do ładowania i parkowania hulajnóg

RZESZÓW. Jej prezentacja odbyła się podczas konferencji podsumowującej Europejski Tydzień Zrównoważonej Mobilności.

Rzeszów

Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Rozpoczęto budowę przystanku Rzeszów Wschodni

RZESZÓW. To jeden z 14 przystanków jakie wybuduje PKP PLK w ramach projektu „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej”. 

Rzeszów

W niedzielę Dzień Serca na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jak co roku organizatorzy imprezy zapowiadają szereg wyjątkowych atrakcji.

Rzeszów

Trwa głosowanie w ramach RBO 2022. "Ten budżet wyzwolił wśród mieszkańców ogromną inicjatywę"

RZESZÓW. We wtorek odbyła się konferencja prasowa poświęcona Rzeszowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.

Rzeszów

W środę "Dzień bez samochodu". Komunikacja miejska będzie bezpłatna

RZESZÓW. „Dzień bez samochodu” zakończy Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Tydzień mobilności w Rzeszowie.

Reklama