Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Exoticarium – wystawa egzotycznych zwierząt ponownie w Rzeszowie

Dodano: /

RZESZÓW. Niezwykłe, egzotyczne zwierzęta, w tym rzadko spotykane gatunki oraz wyjątkowe rośliny, będzie można podziwiać podczas najbliższych targów terrarystycznych pn. Exoticarium. Wielki finał sezonu odbędzie się 8 czerwca 2025 r. w hali Podpromie.

Węże, pająki, gekony, modliszki, skolopendry, owadożerne rośliny – i dziesiątki wystawców z całej Polski - tak będą wyglądały czerwcowe targi terrarystyczne Exoticarium.

Czerpiąc inspirację z renomowanych wydarzeń na całym świecie, organizatorzy przygotowują imprezę, która zagwarantuje najwyższy poziom organizacji i obsługi – zarówno dla zwiedzających, jak i wystawców. Wydarzenie powstałe z inicjatywy pasjonatów egzotyki jest skierowane do wszystkich miłośników terrarystyki i botaniki – niezależnie od stopnia zaawansowania.

Podczas Targów Terrarystycznych „Exoticarium” w Rzeszowie na odwiedzających czeka ogrom wiedzy oraz fascynujących ciekawostek ze świata terrarystyki. To idealna okazja, by rozpocząć swoją przygodę z egzotycznymi zwierzętami lub poszerzyć już zdobyte doświadczenie.

Wydarzenie przyciągnie zarówno pasjonatów, jak i całe rodziny – szczególnie najmłodszych, dla których kontakt z egzotyką będzie niezapomnianym przeżyciem. Wśród prezentowanych gatunków znajdą się m.in. gekony z Nowej Kaledonii, węże zbożowe, pytony królewskie, boa dusiciele, gekony lamparcie, modliszki, straszyki, kraby tęczowe, żółwie, ptaszniki, isopody, mrówki i wiele innych niezwykłych stworzeń.

Podczas targów będzie można podziwiać wyjątkowe okazy, których nie zobaczycie na żadnym innym wydarzeniu terrarystycznym w kraju. Te rzadkości z pewnością przyciągną uwagę zarówno pasjonatów, jak i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z egzotyką!

  • Gastropholis prasina blue — turkus wśród zieleni. Rzadki, szybki i absolutnie przepiękny
  • Elephant Trunk Snake – wąż podwodny, żywa ciekawostka biologiczna.
  • Pająk klepsydra „Oreo” – Cyclocosmia latusicosta – wygląda jak artefakt, a żyje.
  • Scolopendra Blue Kenya – pierwszy import od 8 lat. Brutalna, piękna, dzika.
  • Gonocephalus chamaeleontinus – pół agama górska, pół kameleon – totalny obłęd, musisz to zobaczyć na własne oczy.
Reklama

W programie wydarzenia również strefa botaniczna dla miłośników zieleni oraz atrakcje dla młodszych i starszych. W związku z tym, że będą to ostatnie targi w tym sezonie, organizatorzy przygotowali również kilka niespodzianek.

Wśród wystawców są m.in. Exo Mania, Mother of Dragons, Terra King, Extreme Reptiles, Salamandra, Psycho Terra, Mati Osyda, Repti Land.

Targi Exoticarium odbędą się w niedzielę, 8 czerwca 2025 r. w godz. 10:00 – 15:00 w hali Podpromie. 

Wstęp od godziny 10:00

Osoby, które chca wejść na targi bez tłoku, mogą skorzystać z biletów VIP,  umożliwających wejście na wydarzenie już od godz. 9:00.

Bilety do nabycia na stronie biletyna.pl (Dzieci do lat 6 – wchodzą za darmo).


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Masz pomysł na innowacje w Rzeszowie? Zgłoś go do Urban Lab

RZESZÓW. Laboratorium miejskie zbiera pomysły na innowacje, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

InternetBeta 2020 online i bezpłatnie

RZESZÓW. W związku z obecną sytuacją, tegoroczna edycja konferencji InternetBeta odbędzie się w całości online, a udział w konferencji jest bezpłatny.

Rzeszów

Od 1 października większa strefa płatnego parkowania. Ruszyła sprzedaż abonamentów

RZESZÓW. Od 1 października w Rzeszowie zacznie funkcjonować szersza strefa płatnego parkowania, powiększona o osiedla 1000-lecia oraz Grota-Roweckiego.

Rzeszów

Startuje 3-dniowy festiwal piwa na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W dniach 11 - 13 września 2020 r. w stolicy Podkarpacia odbędzie się wyjątkowy festiwal piw rzemieślniczych.

Rzeszów

Kradł buty i kosmetyki w jednej z galerii handlowych. Usłyszał 5 zarzutów

RZESZÓW. 27-letni mieszkaniec Rzeszowa podejrzany o kradzieże w sklepach na terenie jednej z rzeszowskich galerii handlowych został zatrzymany. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ORLEN Wyścig Narodów już w ten weekend w Rzeszowie. Będą duże utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. 16 drużyn pojawi się na starcie zawodów ORLEN Wyścig Narodów, które rozegrane zostaną na ulicach Rzeszowa w najbliższą sobotę i niedzielę. W związku z wyścigiem będą zamykane niektóre ulice.

Rzeszów

Rośnie liczba pasażerów na lotnisku w Jasionce. Wracają loty do Monachium

JASIONKA. W sierpniu br. podrzeszowskie lotnisko obsłużyło 33 tysiące pasażerów -  to o ponad 10 tysięcy więcej niż w poprzednim miesiącu. Od października powrócą bezpośrednie loty z Rzeszowa do Monachium.

Rzeszów

W siedzibie PGE Obrót i PGE Dystrybucja w Rzeszowie powstał skwer "Solidarności"

RZESZÓW. Na dziedzińcu siedziby oddziału PGE Dystrybucja i centrali PGE Obrót odsłonięty został obelisk z tablicą upamiętniającą 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” oraz 100 –lecie urodzin św. Jana Pawła II. 

Reklama