Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Exoticarium – wystawa egzotycznych zwierząt ponownie w Rzeszowie

Dodano: /

RZESZÓW. Niezwykłe, egzotyczne zwierzęta, w tym rzadko spotykane gatunki oraz wyjątkowe rośliny, będzie można podziwiać podczas najbliższych targów terrarystycznych pn. Exoticarium. Wielki finał sezonu odbędzie się 8 czerwca 2025 r. w hali Podpromie.

Węże, pająki, gekony, modliszki, skolopendry, owadożerne rośliny – i dziesiątki wystawców z całej Polski - tak będą wyglądały czerwcowe targi terrarystyczne Exoticarium.

Czerpiąc inspirację z renomowanych wydarzeń na całym świecie, organizatorzy przygotowują imprezę, która zagwarantuje najwyższy poziom organizacji i obsługi – zarówno dla zwiedzających, jak i wystawców. Wydarzenie powstałe z inicjatywy pasjonatów egzotyki jest skierowane do wszystkich miłośników terrarystyki i botaniki – niezależnie od stopnia zaawansowania.

Podczas Targów Terrarystycznych „Exoticarium” w Rzeszowie na odwiedzających czeka ogrom wiedzy oraz fascynujących ciekawostek ze świata terrarystyki. To idealna okazja, by rozpocząć swoją przygodę z egzotycznymi zwierzętami lub poszerzyć już zdobyte doświadczenie.

Wydarzenie przyciągnie zarówno pasjonatów, jak i całe rodziny – szczególnie najmłodszych, dla których kontakt z egzotyką będzie niezapomnianym przeżyciem. Wśród prezentowanych gatunków znajdą się m.in. gekony z Nowej Kaledonii, węże zbożowe, pytony królewskie, boa dusiciele, gekony lamparcie, modliszki, straszyki, kraby tęczowe, żółwie, ptaszniki, isopody, mrówki i wiele innych niezwykłych stworzeń.

Podczas targów będzie można podziwiać wyjątkowe okazy, których nie zobaczycie na żadnym innym wydarzeniu terrarystycznym w kraju. Te rzadkości z pewnością przyciągną uwagę zarówno pasjonatów, jak i osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z egzotyką!

  • Gastropholis prasina blue — turkus wśród zieleni. Rzadki, szybki i absolutnie przepiękny
  • Elephant Trunk Snake – wąż podwodny, żywa ciekawostka biologiczna.
  • Pająk klepsydra „Oreo” – Cyclocosmia latusicosta – wygląda jak artefakt, a żyje.
  • Scolopendra Blue Kenya – pierwszy import od 8 lat. Brutalna, piękna, dzika.
  • Gonocephalus chamaeleontinus – pół agama górska, pół kameleon – totalny obłęd, musisz to zobaczyć na własne oczy.
Reklama

W programie wydarzenia również strefa botaniczna dla miłośników zieleni oraz atrakcje dla młodszych i starszych. W związku z tym, że będą to ostatnie targi w tym sezonie, organizatorzy przygotowali również kilka niespodzianek.

Wśród wystawców są m.in. Exo Mania, Mother of Dragons, Terra King, Extreme Reptiles, Salamandra, Psycho Terra, Mati Osyda, Repti Land.

Targi Exoticarium odbędą się w niedzielę, 8 czerwca 2025 r. w godz. 10:00 – 15:00 w hali Podpromie. 

Wstęp od godziny 10:00

Osoby, które chca wejść na targi bez tłoku, mogą skorzystać z biletów VIP,  umożliwających wejście na wydarzenie już od godz. 9:00.

Bilety do nabycia na stronie biletyna.pl (Dzieci do lat 6 – wchodzą za darmo).


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Śluzy rowerowe, parking park&ride, aktywne przejścia – pomysły na rozwój systemów transportowych Rzeszowa

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska rozpoczyna cykl spotkań prezentujących rozwiązania komunikacyjne dla miasta.

Rzeszów

500 pluszaków trafiło do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego

RZESZÓW. Łącznie do rzeszowskich karetek trafiło już 2 tys. maskotek z krakowskiego sklepu.

Rzeszów

CBA zatrzymało trzech rzeszowskich przedsiębiorców

RZESZÓW. Wartość szkód z tytułu przestępczej działalności szacowana jest na co najmniej 18 mln zł.

Rzeszów

Działki przy Wisłoku zamienione. Brak spójnej koncepcji doprowadzi do chaosu w zabudowie?

RZESZÓW. Radni podczas wtorkowej sesji Rady Miasta debatowali nad projektem uchwały mówiącym o zamianie działek przy ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Urząd Marszałkowski ponownie szuka dostawcy taboru dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny przetarg na dostarczenie 10 pojazdów szynowych.

Rzeszów

Ratusz ponawia przetarg na odbiór śmieci. Tym razem z nowym regulaminem

RZESZÓW. Ruszył kolejny przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów mieszkańców miasta.

Rzeszów

Rushmoore pierwszym dystryktem przyjętym do grona miast partnerskich Rzeszowa

RZESZÓW. Dystrykt Rushmoore podobnie jak Rzeszów opiera się w dużej mierze na przemyśle lotniczym

Rzeszów

Nowy mural na budynku MPWiK. Autor informuje, że zmieni się prawdopodobnie pierwotna koncepcja

RZESZÓW. Warto dodać, że motywem przewodnim wszystkim prac ma być woda.

Reklama