Rzeszów - Piątek, 14.08.2026
Reklama

Fałszywe telefony dotyczące zapłaty za przesyłkę. Dzwonią w imieniu pracowników lotniska w Jasionce

Dodano: 20.02.2020 r.

fot. Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka
fot. Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka
RZESZÓW. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie ostrzega przed fałszywymi telefonami. Szczególnie ostrożne powinny być osoby starsze.

Oszuści coraz częściej wymyślają „oryginalniejsze” historię. Tym razem o domniemanym zagrożeniu informuje Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Fałszywe telefony mogą dotyczyć nieopłaconej przesyłki pocztowej, która znajduje się na lotnisku w Jasionce.

„Ostrzegamy przed fałszywymi telefonami kierowanymi zwłaszcza do starszych osób, w których dzwoniący informuje, że w Oddziale Celnym Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka oczekuje przesyłka pocztowa i aby kurier mógł ją dostarczyć do odbiorcy, należy wnieść należności celne” – czytamy w komunikacie.

Dodajmy, że Krajowa Administracja Skarbowa nie jest nadawcą tego typu powiadomień, zaś Oddział Celny Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka nie dokonuje odpraw celnych przesyłek pocztowych. Wiadomości tego typu są fałszywe i są próbą wyłudzenia pieniędzy. Jeżeli natrafimy na tego rodzaju przypadki, należy niezwłocznie powiadomić o tym odpowiednie służby, np. policję.

Warto wiedzieć, że odprawa przesyłek pocztowych w woj. podkarpackim realizowana jest przez Oddział Celny w Przemyślu w Miejscu Wyznaczonym "Poczta Polska".
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, na ul. Miłej spłonął Land Rover

Minionej nocy, policjanci i strażacy dwukrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi pożarów. W pożarze domu w Świlczy zginęła kobieta, w wyniku kolejnego pożaru spalił się samochód osobowy.  

Rzeszów

Autor fałszywego alarmu bombowego w Rzeszowie zatrzymany

RZESZÓW. 56-latek z Rzeszowa usłyszy zarzut za fałszywe zawiadomienie o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. Motocyklista uderzył w ekrany dźwiękochłonne

RZESZÓW. 50-latek utracił panowanie Yamahą i uderzył w bariery dźwiękochłonne. W wyniku obrażeń trafił do szpitala.

Rzeszów

Rzeszowskie punkty odbioru odpadów wznawiają działalność

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie reaktywuje możliwość oddania odpadów, ale wg nowych zasad.

Rzeszów

Nowe godziny otwarcia Punktów Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zmianie godzin otwarcia dwóch POP’ów na prośbę pasażerów.

Rzeszów

Boisko w parku na Zalesiu zyska nowy wygląd

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która udoskonali boisko w parku na Zalesiu. Inwestycja będzie realizowana w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Rzeszów

Księża z parafii na Staromieściu zakończyli kwarantannę

RZESZÓW. 7 duchownych z parafii na osiedlu Staromieście zakończyło kwarantannę. Ósmy ksiądz nadal przebywa w szpitalu w Łańcucie.

Rzeszów

1 mln zł od PLK dla rzeszowskiego pogotowia na walkę koronawirusem

RZESZÓW. Pieniądze będa przeznaczone na zakup środków ochrony osobistej dla personelu.

Reklama