Rzeszów - Sobota, 08.11.2025
Reklama

Fałszywe telefony dotyczące zapłaty za przesyłkę. Dzwonią w imieniu pracowników lotniska w Jasionce

Dodano: 20.02.2020 r.

fot. Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka
fot. Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka
RZESZÓW. Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie ostrzega przed fałszywymi telefonami. Szczególnie ostrożne powinny być osoby starsze.

Oszuści coraz częściej wymyślają „oryginalniejsze” historię. Tym razem o domniemanym zagrożeniu informuje Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie. Fałszywe telefony mogą dotyczyć nieopłaconej przesyłki pocztowej, która znajduje się na lotnisku w Jasionce.

„Ostrzegamy przed fałszywymi telefonami kierowanymi zwłaszcza do starszych osób, w których dzwoniący informuje, że w Oddziale Celnym Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka oczekuje przesyłka pocztowa i aby kurier mógł ją dostarczyć do odbiorcy, należy wnieść należności celne” – czytamy w komunikacie.

Dodajmy, że Krajowa Administracja Skarbowa nie jest nadawcą tego typu powiadomień, zaś Oddział Celny Port Lotniczy Rzeszów- Jasionka nie dokonuje odpraw celnych przesyłek pocztowych. Wiadomości tego typu są fałszywe i są próbą wyłudzenia pieniędzy. Jeżeli natrafimy na tego rodzaju przypadki, należy niezwłocznie powiadomić o tym odpowiednie służby, np. policję.

Warto wiedzieć, że odprawa przesyłek pocztowych w woj. podkarpackim realizowana jest przez Oddział Celny w Przemyślu w Miejscu Wyznaczonym "Poczta Polska".
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni 36-latek rzucił się pod pociąg

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 9.30 w Rzeszowie w rejonie ul. Warszawskiej, przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Rzeszów

OSP Rzeszów-Budziwój będzie miało nowy budynek

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia obiektu ma wynieść ok. 500 m2.

Rzeszów

Mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe przeciwko wycince drzew. Jest petycja

RZESZÓW. W petycji przeciwko wycince mowa o wycince 25 drzew i 15 krzewów.

Reklama