Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Finał WOŚP kolejny rok bez pokazów służb mundurowych. Jest jednak jeden wyjątek

Dodano: 09.01.2019 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW.  To będzie już kolejny rok z rzędu, kiedy podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zobaczymy pokazów policji, wojska oraz straży, choć w przypadku tej ostatniej instytucji istnieje wyjątek.

Policja, straż pożarna i wojsko już kolejny rok nie mogą swoimi pokazami urozmaicić wachlarz atrakcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cała sprawa bierze się stąd, że już od kilku lat wszystkie służby państwowe mają zakaz angażowania się w tego typu imprezy.

„Od dwóch, trzech lat wiadomo, że się nie pojawią” – wyjaśnia Sławomir Andres, szef rzeszowskiego sztabu WOŚP. Cała sytuacja wynika z niechęci jakie aktualnie panująca władza żywi do akcji organizowanej przez Jurka Owsiaka.

Cała sytuacja jednak nie pozostaje „bez wyjścia”. W Rzeszowie podczas 27. Finały WOŚP odbędą się pokazy straży pożarnej, jednak nie państwowej a ochotniczej.

„Na miejsce zostanie wysłana świetnie wyszkolona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Oni będą odpowiedzialni za wykonanie pokazów” – informuje Marcin Betleja, rzecznik prasowy PSP na Podkarpaciu.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ukradł m.in. nawigacje, radioodtwarzacze i narzędzia. Wpadł bo zgubił paszport

RZESZÓW. Podejrzanym okazał się, pracujący w Polsce, 18-letni obywatel Mołdawii.

Rzeszów

W przyszłym roku czekają nas derby Rzeszowa? Wszystko zależy od Stali

RZESZÓW. Stal Rzeszów stoi przed niepowtarzalną okazją awansu do 2 ligi. 

Rzeszów

Podrabiali banknoty na domowej drukarce. Zatrzymano m.in. 62- i 56-latka

RZESZÓW. Poprosili znajomego o zapłacenie w sklepie podrobionymi pieniędzmi.

Rzeszów

Kolejny przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego i jeszcze wyższe propozycje wykonawców

RZESZÓW. Trwa drugi przetarg na rewitalizację Ogrodu Miejskiego im. Solidarności przy ul. Dąbrowskiego.

Rzeszów

Zbiórka krwi przy kinie Helios. Będą też bezpłatne badania wzroku i konsultacje dietetyczne

RZESZÓW. Każdy kto przyjdzie 5.06. w godz. 9:00 – 13:00 na parking...

Rzeszów

Chcą zrobić sztuczną rękę sterowaną impulsami z mięśni. Pomóc ma Podkarpackie Centrum Innowacji

RZESZÓW. Przyszli inżynierowie w PCI będą mieć swojego opiekuna oraz nowoczesny sprzęt do badań.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego przyjmującego

RZESZÓW. Belgijski siatkarz związał się z rzeszowskim klubem dwuletnim kontraktem.

Rzeszów

Jutro na Rynku w Rzeszowie happening z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów

RZESZÓW. W programie imprezy zaplanowano m.in. improwizacje taneczne, występy wokalistów oraz specjalne przekąski.

Reklama