Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Fundacja "Potrafię Pomóc" otwiera swój oddział w Rzeszowie

Dodano:

fot. Fundacja Potrafię Pomóc
fot. Fundacja Potrafię Pomóc
RZESZÓW. 28 lutego o godz. 10:00 odbędzie się uroczystość otwarcia oddziału Fundacji „Potrafię Pomóc” w Rzeszowie przy ul. Piłsudskiego 9.
 
To pierwszy na Podkarpaciu oddział Fundacji „Potrafię Pomóc” z Wrocławia, która jako jedyna organizacja w stolicy Dolnego Śląska pomaga dzieciom z wadami rozwojowymi, a jednocześnie prowadzi ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny dla Wyjątkowych Dzieci.
 
Historia powstania rzeszowskiego oddziału Fundacji „Potrafię Pomóc” sięga 2017 roku, kiedy to jeden z rodziców podopiecznych fundacji – Edyta Rucka wraz z rodziną i przyjaciółmi po raz pierwszy zorganizowała Bieg Świadomości o zespole Pradera- Williego. Inicjatywę powtórzono z ogromnym sukcesem rok później, organizując II Bieg Świadomości. Za trzy miesiące Fundacja organizuje trzecią edycje biegu.
 
Głównym celem rzeszowskiego oddziału Fundacji jest powołanie ośrodka edukacyjno-rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych, na wzór tego wrocławskiego. Ponadto fundacja
pragnie zwiększyć świadomość społeczną odnośnie chorób rzadkich – przede wszystkim zespołu Pradera-Williego, choroby wiecznego głodu. W planach jest również organizacja akcji charytatywnych, wspieranie rodziców w walce o prawa i lepsze jutro dla swoich niepełnosprawnych dzieci oraz organizowanie kongresów organizacji pozarządowych. (pierwszy kongres odbędzie się 6 kwietnia 2019 roku).
 
Reklama
Fundacja zamierza podjąć również współpracę z innymi organizacjami pozarządowymi, lokalnymi władzami samorządowymi oraz przedsiębiorcami.
 
Wśród założycieli rzeszowskiego oddziału fundacji są rodzice dzieci zmagających się z chorobami, niepełnosprawnością. „Zrzeszyliśmy się, bo chcemy wspólnie walczyć o lepszą przyszłość dla dzieci naszych oraz dzieci innych rodziców, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji.” – czytamy na stronie Fundacji.
 
Rzeszowski oddział fundacji mieści się przy ul. Piłsudskiego 9 i prowadzą go: Edyta Rucka – członek zarządu, Natalia Popek – fundraiser i Maciej Popek – fundraiser.


fot. Fundacja "Potrafię Pomóc"

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie Rzeszowa tylko na odległość

RZESZÓW. Dyżury prowadzone będą wyłącznie za pośrednictwem środków komunikowania się na odległość, tj. za pośrednictwem telefonu lub e-maila.

Rzeszów

Rzeszowskie galerie handlowe działają w ograniczonym zakresie

RZESZÓW. W galeriach handlowych działają jedynie: apteki, sklepy spożywcze, drogerie i pralnie.

Rzeszów

Kryte lodowisko znajdzie się przy ul. Witosa i Wyspiańskiego

RZESZÓW. Zmiana lokalizacji budowy nowego budynku dla Sądu Okręgowego niesie za sobą szereg konsekwencji, jedną z nich jest zmiana lokalizacji pod budowę krytego lodowiska.

Rzeszów

Koronawirus. Jak funkcjonują rzeszowskie instytucje i urzędy?

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Prezydenta Rzeszowa przekazał kilka istnotnych informacji dla mieszkańców miasta. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Nie kupisz biletu u kierowcy

RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Na os. Budziwój powstanie żłobek i przedszkole. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ratusz otworzy przetarg na budowę przedszkola dla 120 dzieci oraz żłobka dla 150 dzieci. Inwestycja ma powstać na os. Budziwój, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.

Rzeszów

Koronawirus. Apel Urzędu Miasta Rzeszowa do mieszkańców

RZESZÓW. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa, Urząd Miasta Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Reklama