Rzeszów - Piątek, 15.05.2026
Reklama

Generał Henryk Moskwa oficjalnie przywitany w Rzeszowie

Dodano: 29.07.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Podczas uroczystego apelu, przywitano nadinspektora Henryka Moskwę, który 24 lipca, z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał nominację generalską. Generała przywitała kompania honorowa, podkarpaccy policjanci, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, reprezentanci służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się uroczystość przywitania nadinspektora Henryka Moskwy. W imieniu podległych mu policjantów, Generała przywitał jego I Zastępca, inspektor Zbigniew Sowa.

Gratulacje złożyli m.in. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Zastępca Prezydenta Rzeszowa Stanisław Sienko oraz Biskup Rzeszowski ks. Jan Wątroba. Samorząd województwa na uroczystości reprezentowali wicemarszałek Ewa Draus, członek zarządu Stanisław Kruczek, przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz oraz wiceprzewodniczący Jerzy Cypryś.
Reklama
Powinszowania składali także przedstawiciele służb mundurowych, na co dzień współpracujących z Policją - Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Ochrony Kolei i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, a także policyjni związkowcy i emeryci.

Oprócz Henryka Moskwy na stopień nadinspektora Policji mianowani zostali także trzej inni komendanci wojewódzcy z Kielc, Łodzi i Olsztyna. Awanse generalskie zostały przyznane na wniosek minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbiety Witek, na podstawie art. 48 ust. 3 ustawy o Policji.
 

Źródło: KWP Rzeszów/Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ważny etap budowy zbiornika na wodę pitną na os. Pobitno

RZESZÓW. Na os. Pobitno trwa budowa ogromnego zbiornika na wodę pitną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprawdza obecnie szczelność komór zbiornika. Próba szczelności pierwszej z nich zakończyła się pozytywnie.

Rzeszów

Droga rowerowa połączy Rzeszów z Łańcutem

RZESZÓW. Rzeszów we współpracy z sąsiednimi gminami planuje wybudować drogę rowerową, która połączy miasto z Łańcutem. Inwestycję zrealizują wspólnie oba miasta, a także gminy Krasne i Łańcut.

Rzeszów

Ul. Jazowa będzie oświetlona

RZESZÓW. Około 30 latarni oświetli kilometrowy odcinek ulicy Jazowej na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Strażnicy miejscy pomogą odpalić auto. Mają już drugie urządzenie rozruchowe

RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy mają kolejne urządzenie rozruchowe do samochodów z wyładowanym akumulatorem. Podarowała je firma z Dębicy.

Reklama