Rzeszów - Piątek, 15.05.2026
Reklama

Generał Henryk Moskwa oficjalnie przywitany w Rzeszowie

Dodano: 29.07.2019 r.

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Podczas uroczystego apelu, przywitano nadinspektora Henryka Moskwę, który 24 lipca, z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrał nominację generalską. Generała przywitała kompania honorowa, podkarpaccy policjanci, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, reprezentanci służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie odbyła się uroczystość przywitania nadinspektora Henryka Moskwy. W imieniu podległych mu policjantów, Generała przywitał jego I Zastępca, inspektor Zbigniew Sowa.

Gratulacje złożyli m.in. Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Zastępca Prezydenta Rzeszowa Stanisław Sienko oraz Biskup Rzeszowski ks. Jan Wątroba. Samorząd województwa na uroczystości reprezentowali wicemarszałek Ewa Draus, członek zarządu Stanisław Kruczek, przewodniczący sejmiku Jerzy Borcz oraz wiceprzewodniczący Jerzy Cypryś.
Reklama
Powinszowania składali także przedstawiciele służb mundurowych, na co dzień współpracujących z Policją - Wojska Polskiego, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Administracji Skarbowej, Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Ochrony Kolei i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, a także policyjni związkowcy i emeryci.

Oprócz Henryka Moskwy na stopień nadinspektora Policji mianowani zostali także trzej inni komendanci wojewódzcy z Kielc, Łodzi i Olsztyna. Awanse generalskie zostały przyznane na wniosek minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbiety Witek, na podstawie art. 48 ust. 3 ustawy o Policji.
 

Źródło: KWP Rzeszów/Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jesienna zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 11 do 15 października 2021 r. na terenie miasta odbędzie się obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. Odpady będzie można oddawać bezpłatnie.

Rzeszów

Mieszkanka Rzeszowa oszukana metodą "na policjanta"

RZESZÓW. Mieszkanka Rzeszowa padła ofiarą oszusta, który podając się za funkcjonariusza CBŚ, wyłudził od niej sporą sumę pieniędzy. Kontaktując się z pokrzywdzoną, używał hasła „róża”.

Rzeszów

ZTM Rzeszów. Od 1 października zmiany w rozkładzie jazdy. Rusza pilotażowa linia nr 61

RZESZÓW. Zgodnie z zapowiedzią Zarządu transportu Miejskiego w Rzeszowie, od piątku (1.10) trzy autobusy komunikacji miejskiej zmienią swój rozkład jazdy, Ruszy również nowa linia, która połączy Matysówkę z Zalesiem.

Rzeszów

W niedzielę biegowe święto w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 3 października startuje 9. edycja PKO Maratonu Rzeszowskiego, któremu towarzyszyć będzie akcja charytatywna „Biegnę dla Julii i Patrycji”.

Rzeszów

Stop nielegalnym wyścigom. Sobotnia akcja rzeszowskich policjantów

RZESZÓW. Ponad 90 samochodów i kierowców skontrolowali w minioną sobotę rzeszowscy policjanci w ramach akcji „Stop nielegalnym wyścigom”. Działanie funkcjonariuszy związane są ze zlotami fanów motoryzacji w Rzeszowie.  

Rzeszów

Rzeszów za darmo otrzymał tereny pod budowę dróg

RZESZÓW. Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa oraz Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisali w piątek umowę, dotyczącą bezpłatnego nabycia od Skarbu Państwa ok 1,4 ha terenu.

Rzeszów

Miłosz Świetlik Skierski z Rzeszowa z szansą na Eurowizję Junior

RZESZÓW. Młody wokalista z Rzeszowa, Miłosz Świetlik Skierski, ma szansę reprezentować Polskę na Eurowizji Junior w La Seine Musicale w Paryżu. W czwartek gościł w rzeszowskim ratuszu.

Rzeszów

35-latek niszczył zaparkowane samochody w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Sytuacja miała miejsce w niedzielę, około godz. 4:00 na ulicy Fircowskiego.

Reklama