Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Giełda Biżuterii i Minerałów w weekend w hali Podpromie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W dniach 11 i 12 marca 2023 r. w Rzeszowie odbędzie się Zimowa Giełda Biżuterii i Minerałów. To kolejna edycja największych targów biżuterii, minerałów i skamieniałości na Podkarpaciu.

W wydarzeniu udział weźmie 60 wystawców: hurtownie, rzemieślnicy, jubilerzy, złotnicy kolekcjonerzy i artyści. Zaoferują: unikalną biżuterię, ciekawe minerały, kamienie szlachetne, skamieniałości sprzed milionów lat, oryginalne wyroby jubilerskie, kolczyki, bransolety, pierścionki, naszyjniki, korale oraz półprodukty do tworzenia biżuterii.

Organizatorzy przygotowali również dodatkowe atrakcje dla odwiedzających giełdę. Jedną z nich będzie prezentacja wyjątkowego zbioru szlachetnych opali z Etiopii. Opale te prezentowane będą po raz pierwszy w Polsce, a pochodzącą z prywatnej kolekcji. Kolejną atrakcję będzie wystawa „Inkluzje w bursztynie”. Zobaczymy na niej rzadkie inkluzje zwierzęce i roślinne w oszlifowanych bryłkach bursztynu oraz inkluzję gazową (pęcherzyk powietrza), pochodzące z prywatnych zbiorów znanych polskich kolekcjonerów.
Reklama
Dla dzieci dostępna będzie specjalna strefa Geolandia, w której pod profesjonalną opieką pedagogiczną będą bezpłatnie rysować, kolorować, wyklejać, a także lepić z plasteliny oraz modeliny. Na chętnych czekać będą gipsowe dinozaury do pomalowania oraz kolorowe paciorki, z których będzie można własnoręcznie zrobić bransoletkę. Do dyspozycji będą też gumowe i pluszowe dinozaury oraz gry i układanki tematyczne. Rodzice w tym czasie będą mogli spokojnie zwiedzać targi - dzieci mogą zostać pod opieką animatorek.

Zimowa Giełda Biżuterii i Minerałów odbędzie się w dniach 11 – 12 marca 2023 r. w hali Podpromie w godzinach 10.00 - 18.00. Bilet normalny kosztuje 16 zł, a ulgowy 12 zł. Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Reklama