Rzeszów - Piątek, 20.06.2025
Reklama

Happening ekologiczny w Parki Jedności Polonii z Macierzą

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. "Nowe życie odpadów" - pod takim hasłem już w najbliższą sobotę odbędzie się Happening Ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą.

Na specjalnych stoiskach mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w warsztatach dotyczących produkcji domowej chemii i kosmetyków, samodzielnego odnawiania starego sprzętu czy powtórnego wykorzystania różnych przedmiotów.

Uczestnicy dowiedzą się jak przygotować pyszne dania z resztek, nie marnować żywności, prawidłowo segregować odpady, ograniczyć ilość generowanych odpadów.

W programie również m.in.: występ grupy teatralnej KBPK, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych oraz wielkoformatowa gra planszowa.

Na uczestników wydarzenia czekają setki nagród i upominków, w tym m.in. książki tematyczne, nagrody dla dzieci, kosmetyki ekologiczne, samodzielnie wykonane gadżety czy broszury z przepisami.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 września 2024 r. w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Łukasza Cieplińskiego i ul. Pułaskiego.

Happening ekologiczny rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do godz. 15:00.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy odnowie parku na rzeszowskim osiedlu Zalesie dobiegają końca. - Inwestycja jest już praktycznie na finiszu, w marcu odbędzie się odbiór prac – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Ruszają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami rzeszowskich osiedli

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek rozpoczyna cykl spotkań obywatelskich pod hasłem „RzeszówToMY”. Pierwsze odbędzie się z mieszkańcami osiedli: Miłocin, Miłocin Św. Huberta i Pogwizdów Nowy. 

Rzeszów

Trwa rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 5,5 mln zł ma być gotowa w sierpniu br. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Nocne poszukiwania 34-latka z powiatu rzeszowskiego zakończone sukcesem

RZESZÓW. 30 policjantów oraz pies służbowy brało udział w całonocnych poszukiwaniach 34-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna w sobotę wieczorem zgubił się w lesie i nie potrafił odnaleźć drogi do domu. 

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Rusza rekrutacja na semestr letni w Rzeszowie

RZESZÓW. Nabór potrwa do 27 lutego. Wszystkie zajęcia odbywają się stacjonarnie i są bezpłatne.

Rzeszów

Pieniądze na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto podpisało jubileuszową, dwudziestą już umowę z Podkarpackim Bankiem Żywności. Na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Rzeszowa przekazane zostało 50 tys. zł.  

Rzeszów

W weekend w Rzeszowie halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce

RZESZÓW. Blisko 1000 zawodników wystartuje w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Trzydniowe zawody rozpoczną się w piątek w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym przy ul. Cichej.

Rzeszów

W rzeszowskich szkołach pojawiły się różowe skrzyneczki

RZESZÓW. W 43 rzeszowskich szkołach zamontowane zostały tzw. różowe skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Reklama