Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Hasłem styczniowego Orszaku Trzech Króli: „Cuda, cuda ogłaszają” [FOTO]

Dodano: 20.12.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. 6 stycznia 2020 roku ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Hasłem 8. edycji „Cuda, cuda ogłaszają”. Trasa będzie analogiczna do tej z poprzedniego roku. OTK wystartuje o godz. 11.40 z parkingu przy hali na Podpromiu.

Tegoroczny scenariusz Orszaku Trzech Króli jest adaptowany na podstawie wersji, która zostanie zaprezentowana podczas warszawskich obchodów. Nowością będzie śpiewany scenariusz, zaś hasłem  8. edycji OTK będą słowa jednej z kolęd: „Cuda, cuda ogłaszają”. Przygotowania do wydarzenia ruszyły wraz z rozpoczęciem adwentu.

„Scenariusz jest ułożony w taki sposób, że teksty polskich kolęd są włożone w usta aktorów.  Hasło tegorocznej edycji brzmi Cuda, cuda ogłaszają. Aktorzy są amatorami, którzy występują na Orszaku rokrocznie” – wyjaśnia Tomasz Grzebyk, reżyser tegorocznego Orszaku Trzech Króli.

Za sprawny przemarsz OTK odpowiedzialnych jest około 90 organizatorów oraz aktorów. Warto dodać, że będzie to 8 edycja w Rzeszowie oraz 12 w całej Polsce. Podobna inicjatywa odbywa się również w innych krajach, mowa m.in. o Niemczech, Anglii, Francji, Włoszech, Austrii, Rumunii, Wegrzech, Kongo, Rwandzie, USA oraz Boliwii.

„Jeżeli chodzi o scenariusz, w tym roku mamy zupełnie odmienny. Przez kolejne siedem lat mieliśmy wierszowane scenariusze, pisane przez panią Agnieszkę Przywarę, ale w tym roku stwierdziliśmy, że musimy coś zmienić, żeby zaskoczyć uczestników i postanowiliśmy wziąć scenariusz z Warszawy, przygotowany pod kątek kolęd. Na wszystkich scenach będą aktorzy przedstawiać swoje rolę wyśpiewując kolędy”  - informuje Krystyna Łobos z biura prasowego Orszaku Trzech Króli 2020.
Reklama
Jak na razie reżyser nie zdradza aktorów odpowiedzialnych za odtworzenie roli Trzech Królów oraz Świętej Rodziny. Nie mniej jednak już dzisiaj możemy potwierdzić, że ponownie na ulicach Rzeszowa pojawi się wielbłąd. OTK 2020 przejdzie z parkingu przy hali Podpromie przez ulice Szopena, aleją Kasztanową, ul. 3 Maja aż do rzeszowskiego Rynku, gdzie na uczestników czeka żywa szkopka.

Dodatkowo, do 10 stycznia trwa konkurs plastyczny. Znajdziemy w nim sześć kategorii wiekowych. Szczegóły i regulamin dostępne TUTAJ. Dodajmy, że w środę uczestniczyliśmy w próbie generalnej, która miała miejsce w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, gdzie dzieci przebrane za wysłanników poszczególnych narodów ćwiczyły m.in. śpiewanie kolęd.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Studenci Politechniki Rzeszowskiej pomogli potrzebującym

RZESZÓW. Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny zorganizował akcję pod hasłem „Studenckie Mikołajki”. Tym razem pomoc trafiła do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Nowej Dębie.

Rzeszów

Pijany 49-latek uszkodził samochód na ul. Krakowskiej. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Policjant po służbie zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który kopał samochody stojące na parkingu, a jeden z nich poważnie uszkodził. Okazało się, że 49-latek był pod wpływem alkoholu.

Rzeszów

Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego

RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy przebudowie Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej. Obiekt zyska nową infrastrukturę, a istniejąca będzie dostosowana na potrzeby  zapewnienia prowadzenia rozgrywek na poziomie I ligi.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

RZESZÓW. W Sylwestra godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej zostaną skrócone, a w Nowy Rok autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

W Pogwizdowie Nowym będzie działał tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców

RZESZÓW. Miasto uruchamia tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców w Pogwizdowie Nowym, który z dniem 1 stycznia 2021 r. stanie się częścią Rzeszowa.   

Rzeszów

W pożarze domu w Zaczerniu zginął 46-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego pożaru doszło dzień przed Wigilią w Zaczerniu. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny.

Rzeszów

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

Rzeszów

Czy Rzeszów zostanie "Świetlną Stolicą Polski"? Trwa głosowanie

Trwa 12. edycja „Świeć się z Energą”, ogólnopolskiego plebiscytu, w którym wybierane są najpiękniejsze iluminacje rozświetlające polskie miasta. Zwycięskie miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców.

Reklama