Rzeszów - Środa, 04.02.2026
Reklama

Hermanowa. 12-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Dodano: 22.10.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano w Hermanowej doszło potrącenia przez samochód osobowy 12-letniej dziewczynki, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala. Obrażenia, które odniosła nie zagrażają jej życiu.

Przed godz. 7:30 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszej na przejściu dla pieszych w miejscowości Hermanowa. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili wstępnie okoliczności tego zdarzenia. Wynika z nich, że 46-letni kierowca renault (mieszkaniec Rzeszowa), jadąc od strony Tyczyna, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił idącą do szkoły 12-letnią dziewczynkę.

Poszkodowana z obrażeniami ciała niezagrażającymi jej życiu, została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala. Policjanci ustalili, że kierujący renaultem był trzeźwy.

Jesień na drogach – policja apeluje o ostrożność

Jesienna aura oznacza trudniejsze warunki dla kierowców – śliskie nawierzchnie, mgły i szybciej zapadający zmrok. Policja przypomina, by dostosować prędkość do pogody, zachować bezpieczny odstęp i szczególną uwagę wobec pieszych i rowerzystów.

Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz wstrzymał premierę spektaklu w Teatrze Maska. Powód: może obrażać uczucia katolików i żydów

RZESZÓW. „Dochodziły do nas sygnały, że spektakl jest za bardzo kontrowersyjny" - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

O krok od tragedii na ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Kobieta chciała popełnić samobójstwo. 

Rzeszów

Miasto cofa pozwolenie zintegrowane Res-Drobu. Firma nie dostała jeszcze oficjalnego pisma

RZESZÓW. Podstawą cofnięcia pozwolenia zintegrowanego było pismo Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. 

Rzeszów

Wypadek na ul. Lwowskiej. Przywrócono ruch w kierunku Rzeszowa [AKTUALIZACJA]

RZESZÓW. Doszło do wypadku przy ul. Lwowskiej. Kierowcy podróżujący do Rzeszowa od strony Łańcuta stoją.

Rzeszów

Ratusz chce ruszyć z wypożyczalnią rowerów i skuterów od 1 kwietnia

RZESZÓW. Na ulicach ma pojawić się min. 100 rowerów klasycznych, min. 50 rowerów elektrycznych oraz min. 50 skuterów elektrycznych.

Rzeszów

Okrągła kładka nad al. Piłsudskiego do remontu. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podczas remontu kładka będzie dostępna dla mieszkańców.

Rzeszów

Będą przerwy w przyjmowaniu wniosków o dowody osobiste. Wszystko w związku z e-Dowodami

RZESZÓW, POLSKA. Usługa ta włączona zostanie ponownie 4 marca.

Reklama