Rzeszów - Piątek, 13.02.2026
Reklama

Hotel w Jasionce przekształcony w bazę noclegową dla medyków

Dodano: 05.04.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
Należący do Polskiego Holdingu Hotelowego hotel położony w bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego Rzeszów Jasionka wspomaga kadrę medyczną.  

Otwarty w październiku ubiegłego roku hotel Holiday Inn Express Rzeszów Airport został w całości przekształcony w bazę noclegową dla personelu medycznego jednoimiennego szpitala w Łańcucie, który wyznaczono do leczenia pacjentów z Covid-19 w województwie podkarpackim.

W hotelu mieszczącym 120 pokoi czwartej generacji marki, w standardzie trzech gwiazdek, pracownicy szpitala w Łańcucie będą mogli odpocząć w komfortowych warunkach, po ciężkiej pracy, nie narażając tym samym na ryzyko zakażenia członków swoich rodzin.

Obiekt pozostanie do dyspozycji medyków z łańcuckiego szpitala tak długo, jak będzie to konieczne. Koszty noclegu i śniadań w całości sfinansowane będą przez Polski Holding Hotelowy.

Podobne obiekty działają również w Łańcucie oraz w Sanoku, a funkcjonują w oparciu o wsparcie rządowe oraz samorządu lokalnego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej w Sylwestra i w Nowy Rok?

RZESZÓW. W Sylwestra godziny kursowania autobusów komunikacji miejskiej zostaną skrócone, a w Nowy Rok autobusy pojadą jak w święta.

Rzeszów

W Pogwizdowie Nowym będzie działał tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców

RZESZÓW. Miasto uruchamia tymczasowy Punkt Obsługi Mieszkańców w Pogwizdowie Nowym, który z dniem 1 stycznia 2021 r. stanie się częścią Rzeszowa.   

Rzeszów

W pożarze domu w Zaczerniu zginął 46-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do tragicznego pożaru doszło dzień przed Wigilią w Zaczerniu. Podczas akcji gaśniczej strażacy znaleźli zwłoki mężczyzny.

Rzeszów

Na Podkarpaciu ruszyły szczepienia przeciw Covid-19

RZESZÓW. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie zaszczepiono pierwsze osoby z tzw. grupy „0”przeciw Covid-19.

Rzeszów

Czy Rzeszów zostanie "Świetlną Stolicą Polski"? Trwa głosowanie

Trwa 12. edycja „Świeć się z Energą”, ogólnopolskiego plebiscytu, w którym wybierane są najpiękniejsze iluminacje rozświetlające polskie miasta. Zwycięskie miasto otrzyma sprzęt AGD z przeznaczeniem dla potrzebujących mieszkańców.

Rzeszów

Na terenie Politechniki Rzeszowskiej powstaje Uczelniane Archiwum

RZESZÓW. Rozpoczęto budowę budynku Uczelnianego Archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Obiekt o wartości blisko 3,9 mln zł powstaje na terenie osiedla studenckiego. Ma być gotowy we wrześniu 2021 roku.

Rzeszów

Z Rzeszowa do Szczecina pociągiem TLK Górski

RZESZÓW. W niedzielę 13 grudnia 2020 roku na tory po raz pierwszy wyjechał pociąg PKP Intercity nazwany na cześć Kazimierza Górskiego, który kursuje między Rzeszowem a Szczecinem.

Rzeszów

Od 1 stycznia zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Trzy linie komunikacji miejskiej od nowego roku pojadą wg. nowego rozkładu jazdy.

Reklama