Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

I LO w Rzeszowie będzie miało nową halę sportową

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zyska nowe zaplecze sportowe. Na miejscu dotychczasowego obiektu powstanie hala z kilkoma boiskami, siłownią i salą treningową.

Rzeszowskie I Liceum Ogólnokształcące mieści się w zabytkowym kompleksie budynków przy ul. 3 Maja. Głównym zapleczem sportowym szkoły jest hala sportowa, dobudowana do kamienic w późniejszym czasie. Początkowo planowano generalny remont hali, jednak okazało się, że przeprowadzenie prac nie będzie możliwe ze względu na stan budynku. W związku z tym władze miasta zdecydowały o jego wyburzeniu i budowie w jego miejscu nowego obiektu.

Pod koniec grudnia miasto chce otworzyć oferty przetargowe. – Wykonawca będzie miał za zadanie rozebrać stary budynek i wybudować w jego miejscu nowy. Chcemy, aby prace zakończyły się najpóźniej w 2024 roku – mówi Beata Sitnik, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Rzeszowa.
Reklama
Nowa hala sportowa ma mieć dwa poziomy. Na parterze zaplanowano m.in. wielofunkcyjne boisko (do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i badmintona), trybuny na 230 osób, pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz sale zajęć indywidualnych. Poziom niżej powstanie siłownia, sala treningowa, a także miejsce na rowery.

Na poziomie piętra nad łącznikiem zaprojektowano dodatkową klatkę schodową, umożliwiającą późniejsze połączenie jej z budynkiem szkoły na poziomie piętra.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w Polsce

RZESZÓW. Rzeszowskie Juwenalia, czyli wielka studencka impreza organizowana przez Politechnikę Rzeszowską, po raz trzeci otrzymały tytuł „Najlepszych Juwenaliów w Polsce” w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Rzeszów

Rzeszów ma 20 nowych autobusów

RZESZÓW. Do stolicy Podkarpacia przyjechało 20 nowych, ekologicznych autobusów wyprodukowanych przez firmy Solaris i Autosan. Ich zakup został dofinansowany w 85 procentach ze środków unijnych.

Rzeszów

Drugi eko-bazarek w Parku Papieskim. Tym razem w świątecznym klimacie

RZESZÓW. W przyszłą sobotę, w Parku Papieskim po raz kolejny będzie można zakupić produkty bezpośrednio od lokalnych producentów. Tym razem w świątecznym klimacie. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to idealne miejsce do zrobienia...

Rzeszów

Dwa wypadki z udziałem pieszych w powiecie rzeszowskim. Nie żyje 77-letni mężczyzna

RZESZÓW. Do dwóch poważnych wypadków z udziałem pieszych doszło wczoraj w powiecie rzeszowskim. W jednym z nich zginął 77-letni mężczyzna.

Rzeszów

Gotowa jest już nowa hala sportowa przy Zespole Szkół nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowa hala sportowa przy ul. Towarnickiego to jeden z najnowocześniejszych obiektów w okolicy - zarówno pod względem sportowym, jak i architektonicznym.

Rzeszów

2 grudnia rusza Świąteczne Miasteczko w Rzeszowie. Znamy pełny program

RZESZÓW. Stałymi atrakcjami w tegorocznym Miasteczku będą: Jarmark Bożonarodzeniowy, Szopka Bożonarodzeniowa, Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar, choinka, dekoracje świąteczne oraz Domek Świętego Mikołaja.

Reklama