Rzeszów - Sobota, 31.05.2025
Reklama

I runda Totolotek Pucharu Polski. Resovia jedzie do Krakowa, Stal powalczy z Pogonią Szczecin

Dodano:

fot. Polski Związek Piłki Nożnej
fot. Polski Związek Piłki Nożnej
RZESZÓW. 20 sierpnia poznaliśmy wyniki losowania I rundy Totolotek Pucharu Polski. Rywalem Stali Rzeszów będzie Pogoń Szczecin. Ekipa z ul. Wyspiańskiego zmierzy się z Hutnikiem Kraków.

We wtorek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie I rundy Totolotek Pucharu Polski. W 1/32 rozgrywek Stalowcy podejmą arcytrudnego rywala jakim jest Pogoń Szczecin. Spotkanie rozegrane zostanie na Stadionie Miejskim "Stal" w Rzeszowie.

Pogoń Szczecin to zespół występujący w PKO BP Ekstraklasie. Portowcy po 5 rozegranych kolejkach zajmują 2 miejsce w ligowej tabeli z 13 punktami na koncie. Przypomnijmy, iż w tej rundzie mecze odbywają się bez rewanżów. Spotkania zaplanowano na 24, 25 i 26 września 2019 roku.

Pasiaki w inaugurującym spotkaniu rozgrywek spotkają się z trzecioligowym Hutnikiem Kraków, który będzie gospodarzem pojedynku. Spotkanie odbędzie się w Krakowie w ostatnim tygodniu września. Resoviacy w ostatniej edycji odpadli w 1/16 finału rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Rzeszowie z Lechią Gdańsk. Podopieczni Szymona Grabowskiego przegrali wówczas z Biało-Zielonymi 3-1.

Do rywalizacji w pierwszej rundzie stanie szesnaście zespołów z PKO BP Ekstraklasy, osiemnaście zespołów z Fortuna I Ligi, dziesięć najlepszych zespołów z poprzedniego sezonu II ligi, szesnastu zdobywców Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim a także czterech zwycięzców rundy wstępnej, która została rozegrana w sierpniu.

Gospodarzami meczów 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski są drużyny występujące w niższej klasie rozgrywkowej. W przypadku drużyn występujących w tej samej klasie rozgrywkowej, gospodarzami są drużyny, które podczas losowania danej pary zostały wylosowane jako pierwsze.
Reklama
Pary I rundy Totolotek Pucharu Polski:
  • Hutnik Kraków – Apklan Resovia
  • Unia Skierniewice – Piast Gliwice
  • Puszcza Niepołomice – Legia Warszawa
  • Cracovia – Jagiellonia Białystok
  • Gryf Wejherowo – Lechia Gdańsk
  • Ruch Chorzów – Stomil Olsztyn
  • Odra Opole – Arka Gdynia
  • Pogoń Siedlce – Podbeskidzie Bielsko-Biała
  • Chemik Police – Stal Stalowa Wola
  • GKS Jastrzębie – Termalica Bruk-Bet Nieciecza
  • Zagłębie II Lubin – Miedź Legnica
  • Rekord Bielsko-Biała – Concordia Elbląg
  • Legia II Warszawa – Wigry Suwałki
  • Elana Toruń – Radomiak Radom
  • Chełmianka Chełm – Znicz Pruszków
  • Błękitni Stargard – Wisła Kraków
  • Chojniczanka Chojnice – Raków Częstochowa
  • Stal Rzeszów – Pogoń Szczecin
  • KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Sandecja Nowy Sącz
  • GKS Katowice – Warta Poznań
  • Gryf Słupsk – Górnik Łęczna
  • Widzew Łódź – Śląsk Wrocław
  • Chemik Bydgoszcz – Wisła Płock
  • Stal Brzeg – Olimpia Elbląg
  • Stilon Gorzów Wielkopolski – Olimpia Zambrów
  • Chrobry Głogów – Lech Poznań
  • Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź
  • GKS Bełchatów – GKS Tychy
  • Garbarnia Kraków – Bytovia Bytów
  • Polonia Środa Wielkopolska – Górnik Zabrze
  • Korona Kielce – Zagłębie Lubin
  • Olimpia Grudziądz – Stal Mielec

Źródło: Stal Rzeszów/Apklan Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kryte lodowisko znajdzie się przy ul. Witosa i Wyspiańskiego

RZESZÓW. Zmiana lokalizacji budowy nowego budynku dla Sądu Okręgowego niesie za sobą szereg konsekwencji, jedną z nich jest zmiana lokalizacji pod budowę krytego lodowiska.

Rzeszów

Koronawirus. Jak funkcjonują rzeszowskie instytucje i urzędy?

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Prezydenta Rzeszowa przekazał kilka istnotnych informacji dla mieszkańców miasta. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Nie kupisz biletu u kierowcy

RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Na os. Budziwój powstanie żłobek i przedszkole. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ratusz otworzy przetarg na budowę przedszkola dla 120 dzieci oraz żłobka dla 150 dzieci. Inwestycja ma powstać na os. Budziwój, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.

Rzeszów

Koronawirus. Apel Urzędu Miasta Rzeszowa do mieszkańców

RZESZÓW. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa, Urząd Miasta Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Reklama