Rzeszów - Sobota, 31.05.2025
Reklama

Iglica na budynku Olszynki Park zamontowana [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Zakończono montaż z użyciem helikoptera wieży i iglicy na najwyższym budynku mieszkalnym w Polsce. Operację, która miała potrwać dwa dni, udało się zakończyć w jeden dzień. W związku z tym, w środę (14.08) nie będzie utrudnień w rejonie wieżowca Olszynki Park.

Olszynki Park to kompleks handlowo-usługowo- biurowy i mieszkalny, na który składają się dwa wieżowce. Wyższy ma wysokość ponad 220 metrów, stając się tym samym najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Dotychczas był nim wrocławski Sky Tower mierzący 212 metrów wysokości. Niższy budynek ma wysokość 78 m.

We wtorek, 13 sierpnia 2024 r. odbył się montaż elementów wieży i iglicy stalowej, na dachu budynku wysokiego apartamentowca Olszynki Park. Do tego zadania użyty został helikopter Kaman K-Max. Zgodnie z założeniem operacja miała trwać dwa dni. Pilotowi śmigłowca i ekipie montującej udało się jednak zamontować wszystkie elementy w jeden dzień.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z montażu iglicy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Boże Ciało w Rzeszowie. Procesje na terenach przykościelnych, centralne uroczystości w Katedrze

RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa w centrum Rzeszowa nie odbędzie się przemarsz z okazji Bożego Ciała. Kuria zaleciła organizowanie lokalnych procesji przy kościołach.

Rzeszów

Dodatkowe terminy przyjmowania odpadów przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Odpady do PSZOK przy ul. Ciepłowniczej będą również przyjmowane w środy i piątki.

Rzeszów

Samolotem z Rzeszowa do Gdańska od 20 czerwca

RZESZÓW. Ruszają bezpośrednie połączenia między stolicą Podkarpacia, a Gdańskiem.

Rzeszów

Nowa pracownia mammograficzna w ZOZ nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Pracownia mammograficzna w ZOZ nr 2 została zmodernizowana i wyposażona w nowoczesny mammograf.

Rzeszów

Od soboty otwarte baseny i kąpielisko na Żwirowni

RZESZÓW. Korzystający z obiektów będą musieli stosować się do reżimu sanitarnego.

Rzeszów

Z Wisłoka wyłowiono ciało kobiety

RZESZÓW. W rejonie mostu Mazowieckiego z Wisłoka wyłowiono zwłoki kobiety. Na miejscu pracują policjanci, strażacy oraz prokurator. Wg ustaleń Policji to 65-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

Biskup rzeszowski odwołał dyspensę od uczestnictwa w mszach

RZESZÓW. Od najbliższej soboty, 6 czerwca 2020 r. na terytorium diecezji rzeszowskiej przestaje obowiązywać dyspensa od obowiązku uczestnictwa w mszach św. w niedziele i święta.

Rzeszów

Kolizja na skrzyżowaniu ul. Wyspiańskiego i Witosa. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia

RZESZÓW. Sprawca kolizji miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim marihuanę.

Reklama