Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Iglica na budynku Olszynki Park zamontowana [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl

RZESZÓW. Zakończono montaż z użyciem helikoptera wieży i iglicy na najwyższym budynku mieszkalnym w Polsce. Operację, która miała potrwać dwa dni, udało się zakończyć w jeden dzień. W związku z tym, w środę (14.08) nie będzie utrudnień w rejonie wieżowca Olszynki Park.

Olszynki Park to kompleks handlowo-usługowo- biurowy i mieszkalny, na który składają się dwa wieżowce. Wyższy ma wysokość ponad 220 metrów, stając się tym samym najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Dotychczas był nim wrocławski Sky Tower mierzący 212 metrów wysokości. Niższy budynek ma wysokość 78 m.

We wtorek, 13 sierpnia 2024 r. odbył się montaż elementów wieży i iglicy stalowej, na dachu budynku wysokiego apartamentowca Olszynki Park. Do tego zadania użyty został helikopter Kaman K-Max. Zgodnie z założeniem operacja miała trwać dwa dni. Pilotowi śmigłowca i ekipie montującej udało się jednak zamontować wszystkie elementy w jeden dzień.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z montażu iglicy.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radni z PiS chcą rewitalizacji placu targowego. Plan ratusza zakłada inwestycje na ok. 2 mln zł

RZESZÓW. Radni z rawa i Sprawiedliwości podnieśli temat rewitalizacji całego placu targowego przy ul. Targowej.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa szkoła i przedszkole na os. Drabinianka [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Całość znajdzie się w jednym, trzy kondygnacyjnym obiekcie.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Przygotowano 468 miejsc

RZESZÓW. Rekrutacja potrwaod 25 września do 2 października.

Rzeszów

Schematy linii na przystankach. Dyrektor ZTM-u mówi o październiku br.

RZESZÓW. W pierwszej kolejności schematy linii będa na Śródmieściu.

Rzeszów

Porozumienie ws. Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego podpisane

RZESZÓW. Przebudowa Dworca Głównego ma się zakończyć w 2022 roku.

Rzeszów

Darmowa komunikacja miejska dla kierowców z okazji „Dnia bez samochodu”

RZESZÓW. 22 września wszyscy kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską.

Rzeszów

Program Kolejowy CPK skróci kursy z i do Rzeszowa. Będą także szybsze połączenia do Warszawy

RZESZÓW. W województwie podkarpackim w ramach Programu CPK ma powstać 155 km dwóch nowych linii kolejowych.

Reklama