Rzeszów - Wtorek, 28.05.2024
Reklama

II tura wyborów prezydenckich w Rzeszowie. Konrad Fijołek vs Waldemar Szumny

Dodano: 08.04.2024 r.

fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
fot. Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów na Prezydenta Miasta Rzeszowa. W II turze obecny prezydent Konrad Fijołek zmierzy się z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Waldemarem Szumnym.

Jak wynika z danych opublikowanych przez PKW, w niedzielnym głosowaniu Konrad Fijołek uzyskał 37,91 % głosów. - Pięknie dziękuję! To budujące, to bardzo dobry wynik. Po krótkiej, 2,5 letniej kadencji podczas której mieliśmy pandemię, wybuch wojny za naszą wschodnią granicą, problemy z finansami samorządu przez Polski Ład. Dlatego drodzy mieszkańcy- dziękuję za każdy oddany przez Was głos. A te dwa tygodnie będą dla mnie szansą żeby jeszcze raz spotkać się z Wami na osiedlach, porozmawiać i przekonać do głosowania na mnie. Bo dla mnie #RzeszówJestNajważniejszy. Zawsze! – napisał tuż po ogłoszeniu pierwszych wyników Konrad Fijołek w mediach społecznościowych.
Reklama
Na drugim miejscu znalazł się Waldemar Szumny, kandydat Prawa i Sprawiedliwości z wynikiem 24,34 %. - W drugiej turze wspólnie pokażemy, że Da Się zmienić nasze miasto. Dziękuję za Państwa głosy – podsumował krótko wybory Waldemat Szumny na profilu facebookowym.

Konrad Fijołek i Waldemar Szumny powalczą o fotel Prezydenta Rzeszowa w II turze wyborów, zaplanowanej na 21 kwietnia.

Poparcie dla pozostałych kandydatów przedstawia się następująco:
  • Jacek Strojny (bezpartyjny) - 20,61 %
  • Adam Dziedzic (PSL) 8,76 %
  • Karolina Pikuła (Konfederacja Korony Polskiej) - 6,78 %
  • Janusz Niemier (Polska jest jedna) - 1,71 % 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

Reklama