Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Ile mandatów za spalanie śmieci wystawiono w 2019 roku w Rzeszowie?

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. W 2018 roku w Rzeszowie nałożono 31 mandatów za spalanie śmieci. W 2019 roku licznik zatrzymał się na czterech przypadkach. W jaki sposób Strażnicy Miejscy sprawdzają co było spalane w piecu?

Jak wiadomo, domowe kominy, które pozbawione są filtrów, produkują znacznie większe zamieszczanie powietrza niż zakłady produkcyjne czy spalarnie śmieci. Poza zanieczyszczeniami pojawia się jeszcze jeden problem, smród i chyba wszystkim w głównej mierze ten drugi czynnik przeszkadza najbardziej.

Jeżeli jednak występowanie przypadków nielegalnego spalania w mieście mierzono by w ilości wystawionych mandatów, to Rzeszów nie ma sobie nic do zarzucenia, gdyż w tym roku wystawiono cztery mandaty, natomiast rok wcześniej 31.

„W tym roku Straż Miejska nałożyła jeden mandat za spalanie śmieci w piecu. Było to na ul. Ciepłowniczej” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos, z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. Pozostałe trzy mandaty związane były ze spalaniem śmieci na ziemi, dwa przypadki zanotowano na ul. Malinowej oraz jeden na ul. Senatorskiej.
Reklama
Egzekwowaniem przepisów w tej kwestii zajmuje się Straż Miejska, a za spalanie śmieci grozi mandat do 500 zł. Warto również podkreślić, że w tym przypadku nie ma żadnego, z góry określonego, taryfikatora. Kwotę mandatu ustala się na podstawie szkodliwości spalanych materiałów.

„Jeżeli jest podejrzenie spalania śmieci, wtedy pobieramy z pieca próbki i wysyłamy do laboratorium na Śląsku” – informuje Jacek Długosz, kierownik Straży Miejskiej w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Mieszkańcy zgłosili 150 projektów

RZESZÓW. 130 pomysłów zostało formalnie zaakceptowanych. Głosowanie rozpocznie się 5 września.

Rzeszów

Harley on Tour w Rzeszowie. Bezpłatne jazdy motocyklami Harley-Davidson i wiele atrakcji

RZESZÓW. Już po raz czwarty salon GOC Harley-Davidson Rzeszów organizuje „Harley on Tour”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 30 i 31 lipca 2022 r. przy ul. Ludwika Chmury 4.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy Szpitala Uniwersyteckiego

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski wszedł w posiadanie 35 hektarów terenu w gminie Świlcza. W przyszłości ma tam powstać Szpital Uniwersytecki. Szacuje się, że inwestycja pochłonie 2 miliardy złotych.

Rzeszów

Miasto szuka wykonawcy projektu ronda na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich wraz uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji (ZRID). Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 170 tys....

Rzeszów

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Reklama